Oravský hrad – Kontakt

Adresa:

Oravský hrad
Administratívna budova č. 2
027 41 Oravský Podzámok

GPS:

49°15’40.3″N
019°21’28.2″E

Rezervácie prehliadok, informácie

Mapa

Ako sa dostanem k hradu?

Auto

V blízkosti hradu sa nachádzajú 2 verejné parkoviská pre autá (platené). Obe parkoviská sú od pokladne hradu vzdialené 4 minúty pešo.

Na prístupovú cestu k hradu platí prísny zákaz vjazdu.

Vlak

Cez obec Oravský Podzámok vedie železničná trať Trstená – Kraľovany. Vlak v obci zastavuje na 2 zastávkach: Oravský Podzámok a Oravský Podzámok – zastávka. Pri ceste vlakom, návštevníkom odporúčame vystúpiť v stanici Oravský Podzámok, ktorá je od pokladne hradu vzdialená cca 10 minút pešo.

Autobus

Návštevníkovi, ktorý využíva na dopravu autobus, odporúčame vystúpiť na zastávke Oravský Podzámok, námestie. Zastávka je od pokladne hradu vzdialená cca. 3 minúty pešo.

Návštevníci a skupiny, ktoré použijú na dopravu vlastný autobus, môžu taktiež parkovať na verejnom parkovisku.

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

 

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.