Orava Castle Audioguide

Stiahnite si našu aplikáciu a prežite prehliadku Oravského hradu naplno!

 

Mobilná aplikácia Oravský hrad Audio-sprievodca Vám umožní prežiť prehliadku Oravského hradu naplno vo svojom jazyku! Započúvajte sa do rozprávania, ktoré Vám priblíži históriu Oravského hradu. Záujmové body, ktoré sú rozmiestnené v areáli Oravského hradu Vám ponúkajú ucelený zážitok v slovenskom, anglickom, poľskom, nemeckom, maďarskom a ruskom jazyku. Pri každom záujmovom bode nájdete zvukovú nahrávku, text a aj fotografie.

Aplikácia je vhodná aj pre sluchovo postihnutých návštevníkov, ktorí si môžu čítať texty a pozerať fotografie o každom záujmovom bode.

Inštalácia aplikácie

  • Aplikáciu je možné nainštalovať do smartfónov, ktoré používajú operačné systémy: Android 4.0 a vyššie iOS 7.0 a vyššie . Skontrolujte si či Váš mobilný telefón spĺňa tieto požiadavky.
  • Zapnite vo svojom mobilnom telefóne Wi-Fi a pripojte sa do siete FREE-DSiDATA v Informačnom centre alebo použite vlastné dátové pripojenie.
  • Prostredníctvom online obchodov vo Vašich mobilných telefónoch – napr. Obchod Play, App Store vyhľadajte aplikáciu Oravský hrad Audio-sprievodca a nainštalujte si ju.
  • Po nainštalovaní aplikácie ju otvorte a vyberte si jazyk, ktorý do nej chcete stiahnuť. Keď sa skončí sťahovanie vybraného jazyka, môžete používať aplikáciu bez internetového pripojenia.
  • Pri prehliadke Oravského hradu stačí, keď budete nasledovať lektora. Každé dôležité miesto je označené stojanom s číslom. Podľa toho budete vedieť, kedy si máte spustiť ďalšiu nahrávku. Nezabudnite použiť slúchadlá alebo si stíšte mobil a jeho reproduktor si priložte ku uchu, aby ste nevyrušovali ostatných ľudí v skupine!

Prajeme Vám príjemný kultúrny zážitok!

audioguide banner apple audioguide windows banner audioguide android

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.