Orava Castle Audioguide

Stiahnite si našu aplikáciu a prežite prehliadku Oravského hradu naplno!

 

Mobilná aplikácia Oravský hrad Audio-sprievodca Vám umožní prežiť prehliadku Oravského hradu naplno vo svojom jazyku! Započúvajte sa do rozprávania, ktoré Vám priblíži históriu Oravského hradu. Záujmové body, ktoré sú rozmiestnené v areáli Oravského hradu Vám ponúkajú ucelený zážitok v slovenskom, anglickom, poľskom, nemeckom, maďarskom a ruskom jazyku. Pri každom záujmovom bode nájdete zvukovú nahrávku, text a aj fotografie.

Aplikácia je vhodná aj pre sluchovo postihnutých návštevníkov, ktorí si môžu čítať texty a pozerať fotografie o každom záujmovom bode.

Inštalácia aplikácie

  • Aplikáciu je možné nainštalovať do smartfónov, ktoré používajú operačné systémy: Android 4.0 a vyššie iOS 7.0 a vyššie . Skontrolujte si či Váš mobilný telefón spĺňa tieto požiadavky.
  • Zapnite vo svojom mobilnom telefóne Wi-Fi a pripojte sa do siete FREE-DSiDATA v Informačnom centre alebo použite vlastné dátové pripojenie.
  • Prostredníctvom online obchodov vo Vašich mobilných telefónoch – napr. Obchod Play, App Store vyhľadajte aplikáciu Oravský hrad Audio-sprievodca a nainštalujte si ju.
  • Po nainštalovaní aplikácie ju otvorte a vyberte si jazyk, ktorý do nej chcete stiahnuť. Keď sa skončí sťahovanie vybraného jazyka, môžete používať aplikáciu bez internetového pripojenia.
  • Pri prehliadke Oravského hradu stačí, keď budete nasledovať lektora. Každé dôležité miesto je označené stojanom s číslom. Podľa toho budete vedieť, kedy si máte spustiť ďalšiu nahrávku. Nezabudnite použiť slúchadlá alebo si stíšte mobil a jeho reproduktor si priložte ku uchu, aby ste nevyrušovali ostatných ľudí v skupine!

Prajeme Vám príjemný kultúrny zážitok!

audioguide banner apple audioguide windows banner audioguide android

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

 

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.