Zborníky

Od roku 1968 vydáva Oravské múzeum Zborník, ktorý spočiatku nevychádzal pravidelne. Druhý ročník vyšiel až po 3 rokoch (1971), a tretí v roku 1980 pod názvom Spravodaj Oravského múzeum. Od roku 1981 vychádzal Spravodaj dva razy do roka. Potom bolo jeho vydávanie prerušené. Tradícia vydávania Zborníka bola obnovená v roku 1992 a odvtedy vychádza 1-krát ročne. Zborníky je možné kúpiť v pokladni Oravského múzea v Dolnom Kubíne, v predajni suvenírov pod Oravským hradom v Oravskom Podzámku a cez náš e-shop. V prípade špeciálnych objednávok nás kontaktuje na marketing@oravskemuzeum.sk

Ak máte záujem publikovať svoje príspevky v Zborníku Oravského múzea informujte sa na emailovej adrese: biblioteka@oravskemuzeum.sk

Zoznam zborníkov:

Zborník 2017