Svadobné obrady

Oravské múzeum ponúka prenájom priestorov Kaplnky sv. Michala a Rytierskej sály na obrady pri uzatváraní manželstva.

Skôr než si pár dohodne termín sobáša na Oravskom hrade, je nutné kontaktovať obecný úrad (civilný sobáš) alebo farský úrad (cirkevný sobáš), kde si dohodnú sobášiaceho a ďalšie podrobnosti.

Po dohodnutí termínu je nutné rezervovať priestory na Oddelení marketingu telefonicky, mailom alebo osobne.

Kontakt

Obecný úrad v Oravskom Podzámku

Farský úrad v Oravskom Podzámku

Rezervácie svadobných obradov, informácie

Adresa

Informačné centrum Oravského hradu

Cirkevný svadobný obrad

Kaplnka sv. Michala na Oravskom hrade je obľúbeným miestom mladých párov na vstup do stavu manželského. Jej prekrásne priestory umocňujú slávnostnú atmosféru svadobného dňa.
Priestory kaplnky umožňujú maximálne 100 hostí.

Civilný svadobný obrad

Civilný obrad sa koná v jednej z najkrajších miestností na Oravskom hrade – v Rytierskej sále.
Priestory sály umožňujú maximálne 50 hostí.

Civilný svadobný obrad s ceremóniou

Civilný obrad s ceremóniou sa koná v Rytierskej sále Oravského hradu. Je to klasický civilný obrad ozvláštnený scénkou zo života rodiny Thurzovcov. Vystúpenie v dobových kostýmoch vhodne dotvára atmosféru tohoto historického priestoru. Postup je rovnaký ako pri civilnom obrade.

Obrad Poplatok
Cirkevný obrad 500,00 €
Civilný obrad 250,00 €
Civilný obrad s ceremóniou 350,00 €
Svadobné fotografovanie 100,00 €/ 2 hodiny

Doplňujúce informácie

  • Poplatok za kameru a fotoaparát múzeum neúčtuje.
  • Hudobný sprievod, prípadne spevákov si zabezpečia budúci mladomanželia.
  • Špeciálna svadobná výzdoba v priestoroch kaplnky ani v ostatných priestoroch Oravského hradu nie je možná, pretože v interiéroch sa nachádzajú zbierkové predmety vysokej historickej hodnoty, ktoré by sa mohli poškodiť.

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

 

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.