Zástupca Tajpejskej reprezentačnej kancelárie na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 15.10.2018 – Dňa 13.10.2018 v poobedňajších hodinách navštívil Oravský hrad, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, zástupca Tajpejskej reprezentačnej kancelárie Larry Tseng s delegáciou. Doprevádzal ho poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a podpredseda Žilinského samosprávneho kraja Bc. Igor Janckulík a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky MUDr. Marek Krajčí. Vzácnu návštevu privítala a sprevádzala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková. V Rytierskej sále, palatín Juraj Thurzo, pasoval zástupcu kancelárie do šľachtického stavu a udelil mu titul veľkomožný. Zástupcovi Tajpejskej reprezentačnej kancelárie sa prehliadka hradu veľmi páčila a prezrel si všetky časti a zákutia, ktoré Oravský hrad ponúka. Priestory hradu, najmä Thurzovho paláca a Klenotnice zanechala u hostí hlboký a nezabudnuteľný zážitok. Na hrade strávili celé popoludnie a hostia sa vyjadrili, že by sa na Oravský hrad opäť radi vrátili.

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.