Zástupca Tajpejskej reprezentačnej kancelárie na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 15.10.2018 – Dňa 13.10.2018 v poobedňajších hodinách navštívil Oravský hrad, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, zástupca Tajpejskej reprezentačnej kancelárie Larry Tseng s delegáciou. Doprevádzal ho poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a podpredseda Žilinského samosprávneho kraja Bc. Igor Janckulík a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky MUDr. Marek Krajčí. Vzácnu návštevu privítala a sprevádzala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková. V Rytierskej sále, palatín Juraj Thurzo, pasoval zástupcu kancelárie do šľachtického stavu a udelil mu titul veľkomožný. Zástupcovi Tajpejskej reprezentačnej kancelárie sa prehliadka hradu veľmi páčila a prezrel si všetky časti a zákutia, ktoré Oravský hrad ponúka. Priestory hradu, najmä Thurzovho paláca a Klenotnice zanechala u hostí hlboký a nezabudnuteľný zážitok. Na hrade strávili celé popoludnie a hostia sa vyjadrili, že by sa na Oravský hrad opäť radi vrátili.