Zábavná QR hra – novinka na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 5.8.2021 – Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu novinku – zábavnú hru, ktorá je dostupná prostredníctvom QR kódov. „Pre návštevníkov, ktorí vyhľadávajú zábavu a radi sa aj niečo nové naučia,  sme pomocou informačných a komunikačných technológií pripravili hru, ktorá sa spája s históriou Oravského hradu. Hra je dostupná pre deti, ale nezabudli sme ani na dospelých. Kvízové otázky sú v dvoch jazykových mutáciách a pre dospelých sú trochu náročnejšie. Deti musia zvládnuť o jednu úlohu naviac. Cieľom hry je, aby si návštevníci overili vedomosti, ktoré získali počas historickej prehliadky hradom a cestou domov si hrou skrátili čas“, povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.