Tajomný hrad a Remeselný deň na Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok 5. 8. 2021 Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na prvý augustový víkend sériu podujatí venovanú  rodinám s deťmi.

Pre detských návštevníkov Oravského hradu je v piatok 6.8.2021 pripravená večerná prehliadka Tajomný hrad so začiatkom o 17:30 h. „Večerná prehliadka hradom je určená hlavne pre rodiny s deťmi a má  každý rok veľký úspech, preto sme sa rozhodli pre jej reprízu. Deti budú mať úlohu zachrániť ľadové kráľovstvo“, povedala riaditeľka Oravského múzea  Mária Jagnešáková.

Na Oravskej lesnej železnici bude  v nedeľu 8.8.2021 v čase od 12.30 do 16.00 hod. prebiehať podujatie Remeselný deň. „Históriu remesla a jeho rôzne podoby priblíži etnografka Oravského múzea Erika Kulášová. Pre najmenších návštevníkov je pripravená rozprávka Červená čiapočka, s hudobným pásmom vystúpi aj Robo Hulej. Počas podujatia návštevníci budú vidieť ukážky z hrnčiarskeho i medovnikárskeho remesla,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.