XIV. ročník „Stretnutia pri Hviezdoslavovej hájovni“

Oravská Polhora, 4.9.2018 – v nedeľu 2. septembra t.r. usporiadalo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, v areáli Hviezdoslavovej hájovne pod Babou horou XIV. ročník „Stretnutia pri Hviezdoslavovej hájovni“.

Tradičné podujatie začalo svätou omšou, ktorú slúžil don Jozef Luscoň, SDB. Program pokračoval bábkovým divadelným predstavením Divadla z domčeka s klasickou ľudovou rozprávkou „Drevená krava“  určenou pre detského diváka. Klasické marionety si po vystúpení mohli bližšie pozrieť deti so svojimi rodičmi. Na záver vystúpila hudobná skupina Križiaci z Trstenej. Speváčka, hudobníčka, textárka a líderka gospelovej kapely Mária Šibíková sa publiku predstavila viacerými slovenskými piesňami zo svojho repertoáru, ktoré všetkých potešili.

Zaujímavý kultúrny program v príjemnom prostredí pod Babou horou pritiahol aj tento rok do Hájovne veľa návštevníkov z okolitých obcí, ale i širokého okolia. Prítomní mali tiež možnosť bezplatne navštíviť expozície Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy a Mila Urbana.

literarne@oravskemuzuem.sk