Drakula ukončí hlavnú letnú turistickú sezónu na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 30.8.2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského múzea na posledný prázdninový víkend zaujímavé podujatia, ktoré uzavrú hlavnú letnú turistickú sezónu.

„Piatkovým večerom 31.8.2018 vyvrcholí na Oravskom hrade leto, najžiadanejším podujatím, nočnou prehliadkou „Drakula – upír Nosferatu“ so začiatkom o 20:00 hod. Nočná prehliadka ponúka návštevníkom napínavé vystúpenia plné hrôzy i vtipu zároveň, hudby, divadla, tanca, strašidiel. Autentickosť grófa Drakulu potvrdzuje film – prvý nemý horor na svete, ktorý sa natáčal v r. 1922 na Oravskom hrade.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

V areáli Hviezdoslavovej hájovne a literárnej expozície Mila Urbana je na nedeľu 2.9.2018 pripravený XIV. ročník podujatia „Stretnutie pri Hviezdoslavovej hájovni“ s bohatým kultúrnym programom. Podujatie začne o 12:00 hod. sv. omšou, ktorú bude celebrovať  don Luscoň. Deťom sa predstaví Divadlo z domčeka s vtipným predstavením „Drevená krava“. Program uzavrie hudobná skupina „Križiaci“. „Verím, že návštevníkov náš program osloví a naďalej nám zachovajú svoju priazeň ako tomu bolo počas celého leta začo im ďakujeme.“, povedala riaditeľka múzea.