Výstava cestovného ruchu v meste Wroclaw

Oravský Podzámok, 28.2.2018 – Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj sa už ôsmykrát zúčastnilo výstavy cestovného ruchu v poľskom meste Wroclaw, ktoré patrí k najväčším v Dolnom Sliezsku. Výstava „MTT Wroclaw 2018“ prebiehala v dňoch od 22.2. do 25.2.2018 v Hale Stulecia, ktorá je od roku 2006 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Tento rok sa uskutočnil už jej desiaty ročník, na ktorom sa predstavilo cca 120 vystavovateľov z rôznych kútov sveta. Slovenskú republiku reprezentovalo Oravské múzeum. Múzeum sa zameralo na propagáciu svojich dvoch najvýznamnejších expozícií Oravský hrad a Oravskú lesnú železnicu formou veľkoplošných kresieb a modrotlačového vzoru, ktorý je výraznou súčasťou kultúrneho dedičstva nášho regiónu. Lákadlom bola aj ochutnávka tradičných špecialít zo slovenskej kuchyne. Záujem u návštevníkov vzbudzovali i ďalšie turistické atrakcie z regiónu Orava ako napr. príroda, lyžiarske strediská, národné kultúrne pamiatky, aquaparky, ubytovacie zariadenia a pod. Obrovský záujem u návštevníkov vyvolala súťaž o atraktívne ceny a to: voľné vstupenky do expozícií Oravského múzea, let rogalom, skipass v lyžiarskom stredisku Orava Snow v Oravskej lesnej, vstupenka do aquaparku Meanderpark Oravice. Veríme, že aj tohtoročná účasť Oravského múzea na výstave cestovného ruchu bude výzvou na prilákanie nových turistov, ktorí budú chcieť osobne spoznať krásu Oravy.