Víkend v Oravskom múzeu. Dracula na Oravskom hrade a Gontkulák na Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok 6. júl 2023   Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj,  pripravilo pre návštevníkov Oravského múzea na letnú sezónu 2023 niekoľko zaujímavých podujatí.

„ Prvý júlový víkend v piatok 7.7.2023 vo večerných hodinách bude na Oravskom hrade prebiehať prvá nočná prehliadka pod názvom Dracula a jeho priatelia so začiatkom o 21:00 hod. Prehliadka plná hrôzy, vtipu a zábavy, kde nebude chýbať hudba, spev, tanec i ohňová show. Vstupenky si návštevníci môžu zakúpiť iba online na www.oravskemuzeum.sk.

V nedeľu 9.7.2023 v čase od 12.30 hod. do 16.00 hod. v areáli Oravskej lesnej železnice múzeum pripravilo podujatie pod názvom Nech to para tlačí. Počas dňa bude na železnici premávať parná lokomotíva Gontkulák a predstaví sa hudobná skupina Vrbovské Vŕby, ktorá popri tradičných hudobných nástrojoch ako sú gajdy predstaví aj tie menej známe hudobné nástroje ako sú napr. perkusie, ozembuch a pod.,“povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Cestovné lístky na parnú lokomotívu si návštevníci môžu objednať aj online na www.oravskemuzeum.sk.

Cestovný poriadok

Nedeľa 9. 7. 2023: