Päťstotisíci návštevník Oravskej lesnej železnice

Oravský Podzámok 6.júl 2023 –  Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, privítalo vo svojej druhej najnavštevovanejšej expozícií na Oravskej lesnej železnici päťstotisíceho návštevníka.

Od otvorenia Oravskej lesnej železnice , ktorá bola sprístupnená verejnosti v máji 2008 ubehlo už niekoľko rokov a po unikátnej technickej pamiatke sa prepravilo päťstotisíc návštevníkov. Návštevnosť múzeum sníma od začiatku otvorenia prevádzky a očakávali sme, že päťstotisíci návštevník by sa mal na železnici objaviť niekedy v priebehu mesiaca júl.  Šťastie sa usmialo na štvorčlennú rodinu z bratislavského kraja 4.júla 2023. Výhercovia dostali pamätný list ako spomienku na tento výnimočný deň a odmenou bola bezplatná jazda pre všetkých členov rodiny po Oravskej lesnej železnici. Získali aj voľné vstupy do ďalších expozícií Oravského múzea podľa vlastného výberu. Táto situácia ich milo prekvapila a mali z nej veľkú radosť. Oravské múzeum sa teší na ďalšieho jubilejného návštevníka, “ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.