Video Oravský hrad na YouTube

Oravský Podzámok 18.7. 2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pri príležitosti 150.výročia svojho vzniku, pripravilo aj také novinky ako sú : nový design propagácie múzea, redizajn webovej stránky múzea a video o Oravskom hrade na YouTube.

„Už začiatkom minulého roku 2017 sme začali s prípravou osláv a podujatí pri príležitosti 150. výročia múzea, ktoré vzniklo v roku 1868 na Oravskom hrade. Rozhodli sme sa natočiť video o Oravskom hrade, tak ako ho ešte nepoznáte. Video je voľne prístupné a veríme, že sa vám bude páčiť a prostredníctvom neho tak budeme propagovať nielen Oravský hrad, ale i naše Slovensko“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Talentovaný rodák z Oravy z obce Zázrivá Pavol Láštic začal s výrobou časozberného videa o Oravskom hrade už v roku 2017 a vo videu predstavil Oravský hrad počas štyroch ročných období. Autor trojminútového videa zbieral zábery približne trinásť mesiacov. Pri tvorbe videa intenzívne sledoval predpoveď počasia, aby sa mu podarilo napr. zachytiť búrku a pod. Niektoré zábery musel opakovať a čakať na pravý okamih aj niekoľko hodín.  Samotné strihanie a synchronizácia s hudbou trvala mesiac. Autorom hudby je Petar Milinković. Oravský hrad patrí k unikátnemu nehmotnému kultúrnemu dedičstvu, čoho dôkazom je aj výber nemeckého režiséra F.W.Murnaa v roku 1922, ktorý si ho vybral ako hlavnú lokalitu pre nadčasový kultový film Nosferatu, eine Symphonie des Grauen (Nosferatu-symfónia hrôzy) z éry nemého filmu.

Veríme, že video všetkých nadchne a tešíme sa na vašu odozvu.

hrad promo video
kliknutím spustíte