Späť

Video Oravský hrad na YouTube

      Oravský Podzámok 18.7. 2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pri príležitosti 150.výročia svojho vzniku, pripravilo aj také novinky ako sú : nový design propagácie múzea, redizajn webovej stránky múzea a video o Oravskom hrade na YouTube.

„Už začiatkom minulého roku 2017 sme začali s prípravou osláv a podujatí pri príležitosti 150. výročia múzea, ktoré vzniklo v roku 1868 na Oravskom hrade. Rozhodli sme sa natočiť video o Oravskom hrade, tak ako ho ešte nepoznáte. Video je voľne prístupné a veríme, že sa vám bude páčiť a prostredníctvom neho tak budeme propagovať nielen Oravský hrad, ale i naše Slovensko“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Talentovaný rodák z Oravy z obce Zázrivá Pavol Láštic začal s výrobou časozberného videa o Oravskom hrade už v roku 2017 a vo videu predstavil Oravský hrad počas štyroch ročných období. Autor trojminútového videa zbieral zábery približne trinásť mesiacov. Pri tvorbe videa intenzívne sledoval predpoveď počasia, aby sa mu podarilo napr. zachytiť búrku a pod. Niektoré zábery musel opakovať a čakať na pravý okamih aj niekoľko hodín.  Samotné strihanie a synchronizácia s hudbou trvala mesiac. Autorom hudby je Petar Milinković. Oravský hrad patrí k unikátnemu nehmotnému kultúrnemu dedičstvu, čoho dôkazom je aj výber nemeckého režiséra F.W.Murnaa v roku 1922, ktorý si ho vybral ako hlavnú lokalitu pre nadčasový kultový film Nosferatu, eine Symphonie des Grauen (Nosferatu-symfónia hrôzy) z éry nemého filmu.

Veríme, že video všetkých nadchne a tešíme sa na vašu odozvu.

hrad promo video
kliknutím spustíte

 

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.