Tajomný hrad, Divadlo na hrade

Oravský Podzámok 25.7. 2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre detských návštevníkov Oravského hradu na piatok 27. 8. 2018 večernú prehliadku „Tajomný hrad pre deti“ so začiatkom o 18:30 h. Úlohou detí  bude zachrániť kráľovskú korunu, ktorú ukradol zbojník Zubadlo. Na túto neľahkú úlohu plnú prekážok sa spolu s deťmi podujme Hlúpy Jano, aby za odmenu získal ruku kráľovskej dcéry Jazmínky.

Program pre deti pokračuje na Oravskom hrade aj v nedeľu  29.7.2018 podujatím Divadlo na hrade. Pre deti bude pripravená divadelná adaptácia slovenskej ľudovej rozprávky „Hopsa, horsa, zem otvor sa!“ Bábkový príbeh odpovie deťom na otázku, či rozum a šikovnosť je viac ako sila.

Divadelné predstavenie sa odohrá na nádvorí Oravského hradu o 13:00 h. a 15:00 h.

„Tento víkend sme venovali naším najmenším návštevníkom. Veríme, že počas večernej prehliadky deti pomôžu kráľovi zachrániť kráľovskú korunu a na nedeľnom podujatí sa priučia tomu ako zvíťaziť nad zbojníkmi.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Fotografie Tajomný hrad

Autor fotografií: Juraj Bednárik