Veľvyslankyňa z Indonézie na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 10.11.2017 – Dňa 10.11.2017 v doobedňajších hodinách navštívila Oravský hrad, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, indonézska veľvyslankyňa jej excelencia Adiyatwidi Adiwoso (Wieke) s delegáciou. Vzácnu návštevu privítala a sprevádzala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková. V Rytierskej sále, palatín Juraj Thurzo, pasoval veľvyslankyňu do šľachtického stavu a udelil jej titul veľkomožná. Jej excelencia bola očarená Oravským hradom. Prehliadka hradu a najmä Klenotnice zanechala u hostí hlboký a nezabudnuteľný zážitok. Návšteva regiónu Orava sa začala štvrtkovým večerom v Múzeu kávy v Krušetnici, kde delegácia za účasti významných hostí predstavila Indonéziu ako destináciu a významného svetového producenta kávy. Nechýbali ani originálne indonézske tance a zaujímavé zvyky a tradície. Podľa slov jej excelencie, je Orava krajom, ktorý má potenciál a má čo návštevníkom ponúknuť a vyjadrila, že by sa na Oravu opäť rada vrátila.