Tibor Spitz v Oravskom múzeu

Dolný Kubín, 9. 5. 2017 – v piatok 5. mája 2017 usporiadalo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj v priestoroch Literárnej expozície P. O. Hviezdoslava prednášku s názvom „Nikdy viac holokaust“ .
Prítomní mali možnosť vypočuť si autentické zážitky z obdobia 2.svetovej vojny od dolnokubínskeho rodáka posledného žijúceho člena strádajúcej židovskej rodiny Tibora Spitza žijúceho v Amerike. Šesťčlenná rodina Spitzovcov sa vyhla transportom do koncentračných táborov vďaka úteku do hôr. Dlhých sedem mesiacov sa skrývali v horách nad Srňacím neďaleko Dolného Kubína v neustálom strachu o svoj život. Záujem o životný príbeh tohto úspešného vedca a výtvarníka potvrdila vysoká účasť zo strany škôl, ale i verejnosti.

Zdroj: Oravské múzeum POH
literarne@oravskemuzeum.sk