Späť

Parnou lokomotívou „Gontkulák“ otvárame hlavnú sezónu na Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok, 11.5.2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na nedeľu 14.5.2017 pre návštevníkov Oravskej lesnej železnice bohatý program. Podujatie, pri príležitosti slávnostného otvorenia hlavnej turistickej sezóny, pod názvom Keď odfúkne lokomotíva začne o 13:00 hod. v areáli stanice Tanečník v katastri obce Oravská Lesná a Zákamenné. „Po troch rokoch sa na trať opäť vracia zrekonštruovaná a zreštaurovaná parná lokomotíva „Gontkulák“. Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavý kultúrny program v podobe hudobnej skupiny Jazzgot z Poľska a Ťažkej muziky z Terchovej. Ukážky vlastnej tvorby v upravenom areáli predvedú i zruční remeselníci.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková. Pre najmenších návštevníkov sú pripravené interaktívne hry, drevený historický kolotoč, maľovanie na tvár a aktivity z oblasti lesnej pedagogiky. Neprehliadnuteľnou atrakciou expozície je voliéra páva korunkatého i ovečiek. Návštevníci sa môžu vlakom prepraviť do stanice Sedla Beskyd a navštíviť expozíciu goralskej drevenice a novú vyhliadkovú dvojposchodovú vežu s ružicou, ktorá pri priaznivom počasí ponúka výhľad na okolité pohoria ako napr. Západné Tatry, Rozsutec i Kriváň. Vlak s vyhliadkovými jazdami pre turistov bude premávať zo stanice Tanečník na Sedlo Beskyd v týchto časových intervaloch: 9:30, 11:00 hod. a parná lokomotíva „Gontkulák“ v časoch od 13:40, 15:15 hod., 16:30 a 17:30 hod.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

 

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

Oznam/annoucement/ogłoszenie

SK:

Vážení návštevníci!

Na základe aktuálnej situácie na Slovensku spojenej s potenciálnou nákazou COVID 19 (koronavírus) sú s platnosťou od 11.3.2020 až do odvolania Oravský hrad, Oravská lesná železnica a Čaplovičova knižnica zatvorené.

Za pochopenie ďakujeme.

ENG:

Dear visitors!

Due to the situation in Slovakia in case COVID 19 (Coronavirus) will be the Orava Castle, Orava Forest Railway and Čaplovičian Bibliotheque from 11.3.2020 until recall for the visitors closed.

Thank you for your understanding.

PL:

Szanowni zwiedzający!

W związku z aktualną sytuacją na Słowacji wynikającą z potencjalnego zakażenia COVID 19 (Koronawirus) są Zamek orawski, orawska Kolejka Leśna i Biblioteka Čaploviča  od 11.3.2020 aż do odwołania zamknięte.

Dziękujemy za wyrozumiałość.