Thurzove slávnosti – otvorenie letnej turistickej sezóny na Oravskom hrade

Oravský Podzámok 23. apríl 2019  Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj počas víkendu 27.04. a 28.04.2019 už tradične otvára hradné brány a hlavnú letnú turistickú sezónu podujatím pod názvom: „Thurzove slávnosti“. Celý víkend sa bude niesť v historickej duchu z obdobia 16.až 17. storočia. Na nádvorí Oravského hradu bude prebiehať bohatý dvojdňový program spojený s remeselným jarmokom, hrami a aktivitami pre deti. „V sobotu sa návštevníci stretnú s palatínom Jurajom Thurzom, predstaví sa skupina Fringia s dobovými tancami a šermom, pre najmenších návštevníkov sme pripravili divadielko O hlúpom Janovi, bude hrať hudobná skupina Valar a svoje umenie predvedú aj šikovní sokoliari. Nedeľňajší program začne slávnostným sprievodom obcou Oravský Podzámok na čele s kráľom Uhorska Rudolfom II., ktorý bude pokračovať na Oravský hrad a návštevníkov pozdraví a privíta palatín Juraj Thurzo,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková. V Kaplnke sv. Michala o 13:00 hod. začne sv. omša.

Na pódiu vystúpia tanečníci a hudobná skupina Vrbovské Vrby, nebudú chýbať ani šermiari a sokoliari, ktorí svojím vystúpením spríjemnia čas strávený na Oravskom hrade. Veríme, že bohatý kultúrny program Vás pobaví a spríjemní Vám chvíle na Oravskom hrade. Vstup na nádvorie, kde bude program prebiehať je pre všetkých návštevníkov zdarma.

Hrad je otvorený od 8:30 hod. a program na Hlavnom nádvorí začína o 13:00 hod. Počas slávností bude hrad otvorený do 17:00 hod.