Thurzove slávnosti – otvorenie letnej turistickej sezóny na Oravskom hrade

Oravský Podzámok 23. apríl 2019  Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj počas víkendu 27.04. a 28.04.2019 už tradične otvára hradné brány a hlavnú letnú turistickú sezónu podujatím pod názvom: „Thurzove slávnosti“. Celý víkend sa bude niesť v historickej duchu z obdobia 16.až 17. storočia. Na nádvorí Oravského hradu bude prebiehať bohatý dvojdňový program spojený s remeselným jarmokom, hrami a aktivitami pre deti. „V sobotu sa návštevníci stretnú s palatínom Jurajom Thurzom, predstaví sa skupina Fringia s dobovými tancami a šermom, pre najmenších návštevníkov sme pripravili divadielko O hlúpom Janovi, bude hrať hudobná skupina Valar a svoje umenie predvedú aj šikovní sokoliari. Nedeľňajší program začne slávnostným sprievodom obcou Oravský Podzámok na čele s kráľom Uhorska Rudolfom II., ktorý bude pokračovať na Oravský hrad a návštevníkov pozdraví a privíta palatín Juraj Thurzo,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková. V Kaplnke sv. Michala o 13:00 hod. začne sv. omša.

Na pódiu vystúpia tanečníci a hudobná skupina Vrbovské Vrby, nebudú chýbať ani šermiari a sokoliari, ktorí svojím vystúpením spríjemnia čas strávený na Oravskom hrade. Veríme, že bohatý kultúrny program Vás pobaví a spríjemní Vám chvíle na Oravskom hrade. Vstup na nádvorie, kde bude program prebiehať je pre všetkých návštevníkov zdarma.

Hrad je otvorený od 8:30 hod. a program na Hlavnom nádvorí začína o 13:00 hod. Počas slávností bude hrad otvorený do 17:00 hod.

Oznam/annoucement/ogłoszenie

Vážení návštevníci!

Na základe aktuálnej situácie na Slovensku spojenej s potenciálnou nákazou COVID 19 (koronavírus) sú s platnosťou od 11.3.2020 až do odvolania Oravský hrad, Oravská lesná železnica a Čaplovičova knižnica zatvorené.

Za pochopenie ďakujeme.

ENG:

Dear visitors!

Due to the situation in Slovakia in case COVID 19 (Coronavirus) will be the Orava Castle, Orava Forest Railway and Čaplovičian Bibliotheque from 11.3.2020 until recall for the visitors closed.

Thank you for your understanding.

Szanowni zwiedzający!

W związku z aktualną sytuacją na Słowacji wynikającą z potencjalnego zakażenia COVID 19 (Koronawirus) są Zamek orawski, orawska Kolejka Leśna i Biblioteka Čaploviča  od 11.3.2020 aż do odwołania zamknięte.

Dziękujemy za wyrozumiałość.