Späť

Thurzove slávnosti – otvorenie letnej turistickej sezóny na Oravskom hrade

Oravský Podzámok 23. apríl 2019  Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj počas víkendu 27.04. a 28.04.2019 už tradične otvára hradné brány a hlavnú letnú turistickú sezónu podujatím pod názvom: „Thurzove slávnosti“. Celý víkend sa bude niesť v historickej duchu z obdobia 16.až 17. storočia. Na nádvorí Oravského hradu bude prebiehať bohatý dvojdňový program spojený s remeselným jarmokom, hrami a aktivitami pre deti. „V sobotu sa návštevníci stretnú s palatínom Jurajom Thurzom, predstaví sa skupina Fringia s dobovými tancami a šermom, pre najmenších návštevníkov sme pripravili divadielko O hlúpom Janovi, bude hrať hudobná skupina Valar a svoje umenie predvedú aj šikovní sokoliari. Nedeľňajší program začne slávnostným sprievodom obcou Oravský Podzámok na čele s kráľom Uhorska Rudolfom II., ktorý bude pokračovať na Oravský hrad a návštevníkov pozdraví a privíta palatín Juraj Thurzo,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková. V Kaplnke sv. Michala o 13:00 hod. začne sv. omša.

Na pódiu vystúpia tanečníci a hudobná skupina Vrbovské Vrby, nebudú chýbať ani šermiari a sokoliari, ktorí svojím vystúpením spríjemnia čas strávený na Oravskom hrade. Veríme, že bohatý kultúrny program Vás pobaví a spríjemní Vám chvíle na Oravskom hrade. Vstup na nádvorie, kde bude program prebiehať je pre všetkých návštevníkov zdarma.

Hrad je otvorený od 8:30 hod. a program na Hlavnom nádvorí začína o 13:00 hod. Počas slávností bude hrad otvorený do 17:00 hod.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.