Tajomný hrad – večerná prehliadka pre najmenších, Hradný mumraj

Oravský Podzámok, 8.8.2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu v piatok 11. 8. 2017 večernú prehliadku pod názvom „Tajomný hrad pre deti“.
„Oravský hrad sa zmení na tajomný a navštívia ho zázračné bytosti zo známej rozprávky o princeznej Arabele. Deti budú zatiahnuté do deja a počas prehliadky budú plniť rôzne úlohy. Ich úlohou bude premôcť čarodejníka a vrátiť princeznú jej kráľovskému otcovi. Na ceste za Rumburakom im budú pomáhať aj rozprávkové bytosti“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.
Podujatie je vhodné pre deti od 3 rokov. Vstupenky si môžete zakúpiť online na stránke Oravského múzea www.oravskemuzeum.sk. Vstupy do hradu sú každých 15 minút od 18:15 hod do 22:30 hod.
V nedeľu 13.augusta 2017 sme pre rodiny s deťmi pripravili na Oravskom hrade podujatie pod názvom „Hradný mumraj“. Podujatie bude prebiehať na Hlavnom nádvorí od 13:00 hod. do 17:00 hod. Počas programu sa predstaví kúzelník Wolf, hudobná skupina Horana a syn. Pre deti budú pripravené dobové hry.
Víkendové podujatia Oravské múzeum pripravilo najmä pre rodiny s deťmi a najmenších návštevníkov Oravského hradu.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava

Tajomný hrad 2017 HRADNY MUMRAJ 2017