Tajomný hrad a Divadlo na hrade

Oravský Podzámok 20. júl 2023   Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na Oravskom hrade zaujímavé podujatia venované  rodinám s deťmi. „Pre najmenších návštevníkov Oravského hradu sme pripravili v piatok 21. 7. 2023 obľúbenú večernú prehliadku pod názvom Tajomný hrad so začiatkom o 18:00 h. Príbeh sa bude odohrávať v kráľovstve hrôzostrašného draka Ohniváka, ktorý uniesol princeznú Milenku a uväznil ju v najvyššej časti hradu vo veži. Princezná už čaká na svojich záchrancov. Program pre deti pokračuje na Oravskom hrade aj v nedeľu  23.7.2023 podujatím Divadlo na hrade. Účinkovať bude Stražanovo bábkové divadlo , ktoré odohrá predstavenie Aladínova zázračná lampa, s marionetami vyrezanými z lipového dreva“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Predstavenie bude prebiehať na nádvorí Oravského hradu o 13:00 h. a 15:00 h.

Plagáty k podujatiam:

Galéria fotografií: