Späť

Svadby rodu Esterházy, Nech to para tlačí

Oravský Podzámok 9. júl 2021   Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov svojich  najnavštevovanejších expozícií Oravského hradu a Oravskej lesnej železnice bohatý a zaujímavý program.

Oravský hrad v nedeľu 11.7.2021 v čase od 13.00 do 16.00 privíta na Hlavnom nádvorí jeden z najvplyvnejších šľachtických rodov Uhorska – Esterházyovcov. Podujatie pod názvom Svadby rodu  Esterházy prezentuje unikátne okamihy historickej svadby. „Návštevníci budú súčasťou tejto významnej udalosti, zoznámia sa s historickou módou, svadobnými tradíciami a  hudbou, ale aj s tancami. Zažijú pravú šľachtickú zábavu, kde nebudú chýbať napínavé šermiarske súboje. Zaujímavý program pre návštevníkov Oravského hradu sme pripravili v spolupráci s Fringiou“, povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková

Na Oravskej lesnej železnici bude podujatie pod názvom „Nech to para tlačí“. V nedeľu 11.7.2021 premáva parná lokomotíva Gontkulák . Na pódiu v areáli stanice Tanečník od 12.30 do 16.00 hod. vystúpia detskí heligonkári z Námestova. Vstupenky na jazdu parnou lokomotívou si môžete zakúpiť aj on-line.

Príďte a určite zažijete príjemné chvíle v expozíciách Oravského múzea!

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk