Sokoliari na Oravskom hrade. Remeselný deň na Oravskej lesnej železnici

Tlačová správa Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava  v Dolnom Kubíne

Sokoliari na Oravskom hrade. Remeselný deň na Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok 22. 8. 2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na predposledný prázdninový víkend vo svojich najnavštevovanejších expozíciách zaujímavé podujatia.

„Ak Ste milovníkmi dravých vtákov, príďte v nedeľu 25.8.2019 na Oravský hrad, kde na Hlavnom nádvorí uvidíte sokoliarske umenie dravých vtákov pod vedením skupiny Biatec. Začíname o 11.00 hod. a ďalšie vystúpenia budú o13.00, 15.00 a 17.00 hod.“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Na Oravskej lesnej železnici bude v nedeľu 25.8.2019 v čase od 12.30 do 16.00 hod.  Remeselný deň. Návštevníci si budú môcť vyskúšať hrnčiarske zručnosti, ale aj tkať na tkáčskom stave. Nebude chýbať ani ľudová hudba.

V nedeľu bude premávať  parná lokomotíva Gontkulák.