Späť

Slovenský deň v Krakove

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa v piatok 18. augusta 2017 prezentovalo na Slovenskom dni v Krakove.

Generálny konzulát SR v Krakove v spolupráci so zahraničným zástupcom pre cestovný ruch v Poľsku a Slovenským inštitútom vo Varšave zorganizoval „Slovenský deň“, ktorý bol súčasťou 41. Medzinárodného festivalu ľudového umenia v Krakove. Prezentácia slovenskej kultúry, umenia a turistických destinácií SR každoročne priťahuje stovky domácich i zahraničných návštevníkov, pre ktorých bol na hlavnom pódiu v historickom centre mesta pripravený bohatý program.

Predstavila sa cimbalová muzika Primáš, ľudová hudba Kamenčan, fujarista Martin Brxa, hudobná skupina Družina, sokoliari z hradu Stará Ľubovňa. Pracovníci Oravského múzea pod vedením riaditeľky Oravského múzea Márie Jagnešákovej pripravili „živú pozvánku“ upírov Oravského hradu, ktorá pútala pozornosť malých aj veľkých. Nechýbal ani tradičný jarmok a súťaže o zaujímavé ceny v podobe voľných vstupeniek a rôznych propagačných predmetov.

O „Slovenský deň“ v Krakove bol veľký záujem aj zo strany médií – TVP Krakov, TV JOJ, Radio Krakow a viaceré miestne internetové portály. Účasť Oravského múzea na tomto podujatí prispela k zviditeľneniu nielen Žilinského samosprávneho kraja, ale i celého Slovenska.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk