Späť

Rozprávkový víkend na Oravskom hrade. Nech to para tlačí na Oravskej lesnej železnici.

      Oravský Podzámok 25.7. 2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre rodiny s deťmi rozprávkový víkend.

„Pre najmenších návštevníkov Oravského hradu sme pripravili v posledný júlový víkend bohatý kultúrny program. V piatok 26. 7. 2019 sa uskutoční večerná prehliadka Oravského hradu. Podujatie pod názvom „Tajomný hrad“ začína o 18:30 hod. Oravský hrad bude v tento tajomný večer zahalený smútkom. Víle Pesničke ukradli všetky noty, prestala spievať a obveseľovať návštevníkov a obyvateľov hradu. Víla je z toho veľmi smutná. Žiada deti, aby jej pomohli a aby sa spolu s ňou vydali na dlhú cestu, ktorá je plná prekážok a pokúsili sa nájsť všetky stratené noty. Či sa im to podarí, uvidíte keď prídete na Oravský hrad“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

V nedeľu 28.7.2019 sa uskutoční na Oravskom hrade podujatie „Divadlo na hrade,“ na ktorom sa návštevníkom predstaví Divadlo Etudy a odohrá predstavenie pre deti na motívy rozprávky Hansa Christiana Andersena o princovi Ctiborovi.

Divadelné predstavenie sa odohrá na nádvorí Oravského hradu o 13:00 a 15:00 hod.

Na Oravskej lesnej železnici sa návštevníci v nedeľu 28.7.2019 v čase od 12.30 do 16.00 hod. môžu tešiť na podujatie „ Nech to para tlačí.“ Kúzelník Wolf predvedie rôzne kúzla a nebude chýbať bruchovravecká show, v ktorej sa predstavia členovia skupiny Sranda Banda. Súčasťou podujatia budú i ukážky drotárskeho remeslá. V sobotu a v nedeľu premáva parná lokomotíva Gontkulák.

 

 

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.