Rozprávkový víkend na Oravskom hrade. Nech to para tlačí na Oravskej lesnej železnici.

Oravský Podzámok 25.7. 2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre rodiny s deťmi rozprávkový víkend.

„Pre najmenších návštevníkov Oravského hradu sme pripravili v posledný júlový víkend bohatý kultúrny program. V piatok 26. 7. 2019 sa uskutoční večerná prehliadka Oravského hradu. Podujatie pod názvom „Tajomný hrad“ začína o 18:30 hod. Oravský hrad bude v tento tajomný večer zahalený smútkom. Víle Pesničke ukradli všetky noty, prestala spievať a obveseľovať návštevníkov a obyvateľov hradu. Víla je z toho veľmi smutná. Žiada deti, aby jej pomohli a aby sa spolu s ňou vydali na dlhú cestu, ktorá je plná prekážok a pokúsili sa nájsť všetky stratené noty. Či sa im to podarí, uvidíte keď prídete na Oravský hrad“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

V nedeľu 28.7.2019 sa uskutoční na Oravskom hrade podujatie „Divadlo na hrade,“ na ktorom sa návštevníkom predstaví Divadlo Etudy a odohrá predstavenie pre deti na motívy rozprávky Hansa Christiana Andersena o princovi Ctiborovi.

Divadelné predstavenie sa odohrá na nádvorí Oravského hradu o 13:00 a 15:00 hod.

Na Oravskej lesnej železnici sa návštevníci v nedeľu 28.7.2019 v čase od 12.30 do 16.00 hod. môžu tešiť na podujatie „ Nech to para tlačí.“ Kúzelník Wolf predvedie rôzne kúzla a nebude chýbať bruchovravecká show, v ktorej sa predstavia členovia skupiny Sranda Banda. Súčasťou podujatia budú i ukážky drotárskeho remeslá. V sobotu a v nedeľu premáva parná lokomotíva Gontkulák.