Charizmatická Lenka Filipová na Oravskom hrade

Oravský Podzámok 19. apríl 2019   Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny, privítalo na Oravskom hrade výnimočnú, charizmatickú speváčku Lenku Filipovú. Na nádvorí Oravského hradu sa 18.júla 2019  uskutočnil koncert , ktorý zanechal v návštevníkoch nezabudnuteľný hudobný zážitok. Česká speváčka, šansonierka, vynikajúca gitaristka, hudobná skladateľka a textárka Lenka Filipová sa divákom predstavila famóznym spôsobom. Okrem známych hitov zaspievala aj piesne z nového albumu Opiddum. Na pódiu ju doprevádzal  skvelý klavirista i virtuózny hráč na keltskú harfu Sean Barry, s ktorým na novom albume spolupracovala. Lenka Filipová  spievala v niekoľkých jazykoch – v starom jazyku gaelic, v starej bretónštine, francúzštine, angličtine a samozrejme češtine. „Koncert bol behom pár dní vypredaný. Publikum tvorili všetky vekové kategórie od najmladších až po staršiu generáciu. Na koncerte bola vynikajúca atmosféra a energia, ktorú podčiarkli aj historické múry Oravského hradu a charizmatická speváčka. Oravský hrad bol prvý zo série štyroch hradov na Slovensku, kde Lenka Filipová začala svoju koncertnú šnúru“, povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.