„Retro hračky“ – výstava v Hradnej dvorane na Oravskom hrade

Tlačová správa Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

„Retro hračky“ – výstava v Hradnej dvorane na Oravskom hrade

Oravský Podzámok – 7.5.2020 Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj pripravilo pre všetkých návštevníkov pri príležitosti otvorenia Oravského hradu výstavu pod názvom „Retro hračky“. Výstava je sprístupnená od 8.5.2020 v Hradnej dvorane a je súčasťou historickej prehliadky. Zaujímavé sú najmä hračky zo zbierkového fondu múzea, s ktorými sa deti hrali v dávnejšej minulosti. Súčasťou výstavy sú i dobové, ale aj mladšie fotografie, ktoré zachytávajú krásne spomienky a momenty z čias detstva . „Hra je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako zjednodušiť život. Presne to sme robili ako deti, ale v dospelosti sme sa hrať zabudli.“ Tieto slová Alberta Einsteina sú aj v súčasnosti aktuálne. Preto neváhajte a príďte si výstavu pozrieť a vrátiť sa do detských čias.