Vtáci prelietaví na Oravskom hrade

Leto odštartujeme zaujímavým koncertom s názvom „Vtáci prelietaví“, ktorý sa bude konať už 1.7.2018 na Oravskom hrade. Predstavia sa Vám vynikajúci herci a zároveň speváci z Slovenského komorného divadla v Martine. Vtáci prelietaví – je názov nového pesničkového projektu kapely Viac Menej Trio, ktorý má ambíciu osviežiť a ozvláštniť našu populárnu hudobnú scénu. Vznikol na základe textov Feďa Výrostka, ktorý je spolu s Ľubom Šamom a Tónom Jarom mladším zároveň spoluautorom hudby.

 

Spev: František Výrostko, Marek Geišberg, Nadežda Vladařová, Dano Žulčák 
Kapela: Viac Menej Trio – Husle: Ľubo Šamo
Gitara: Tomáš Holič
Klávesy: Tóno Jaro ml.
Bicie: Matej Richtarčík
Kontrabas: Feďo Výrostko

 

Podujatie sa uskutoční 1. júla 2018 o 14:00h na Hlavnom nádvorí Oravského hradu. Vstupenky je možné zakúpiť v pokladni OH.

Vstupné na podujatie: 5,00€/ dospelí; 2,50€/ študenti, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov

 

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zakúpením vstupenky a svojou účasťou na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií na reklamné a propagačné účely múzea.

 

Oznam/Announcement

Oznam

SK:

Od 1.11 je návštevníkom Oravského Hradu sprístupnený len základný okruh. Z dôvodu sanácie vnútorného brala na Oravskom Hrade od 09.10.2019 až do odvolania bude zmenené trasovanie základného okruhu nasledovne: I.brána, II.brána, Južný bastión – tunel, III. brána, Hlavné nádvorie, I. nadzemné podlažie Thurzovho paláca, Západná bašta, Korvínov palác, Palác Jána z Dubovca a Obytná veža.

Announcement

EN:

From 1.11.2019 is for the visitors of Orava Castle only main tour accesible. Due to remediation of the inner castle reef of the Orava Castle from 09.10.2019 until recall, the tour route of the Main tour will be changed. The tour will lead as follows:  I.castle gate, II.castle gate, Southern Bastion – tunnel, III.castle gate, main court, II. floor of the Thurzo palace, Western bastion, Corvinus Palace, Palace of John Dubovec and Donjon.

Informacja

PL:

Od 1. listopada 2019 jest dla zwidzających udostępniona tylko trasa główna. Z powodu prac konserwatorskich skały, znajdującej się wewnątrz kompleksu Zamku Orawskiego od 09.10.2019 r. aż do odwołania trasa podstawowej pętli zwiedzania zostanie zmieniona w następujący sposób: I brama, II brama, bastion południowy – tunel, III brama, dziedziniec główny, I kondygnacja nadziemna pałacu Thurzonów, baszta zachodnia, pałac Korwina, pałac Jána z Dubovca i wieża mieszkalna.