Noc krvavej grófky

ONLINE PREDAJ VSTUPENIEK SPUSTENÝ.

Prvá nočná prehliadka letných prázdnin vyrozpráva príbeh najkrvilačnejšej ženy sveta Alžbety Báthoryovej, zapísanej aj v Guinessovej knihe rekordov. Bol to práve Juraj Turzo, ktorý ju odsúdil na doživotné väzenie na jej Čachtickom hrade, preto je táto krvavá história prepojená aj s Oravským hradom. Kto všetko sa na týchto zverstvách podieľal, kto bol obvinený a kto nakoniec spravodlivo potrestaný? To všetko sa dozviete ak zavítane v noci 6. júla 2018 na Oravský hrad. Keďže sa návštevníci radi boja, číhajú na nich aj rôzne strašidlá a duchovia. Čaká na Vás napínavá atmosféra, divadelné, hudobné, či šermiarske vystúpenia a nebude chýbať ani obľúbená ohňová šou.

Podujatie sa uskutoční 6. júla 2018. Vstupy do hradu v čase od 21:00 do 01:30 h každých 15 minút. Podujatie nie je vhodné pre deti do 15 rokov.

Vstupné na podujatie: 8,00€/ dospelí; 5,00€/študenti, dôchodcovia, ZŤP. Vstupenky je možné zakúpiť iba online.

 

fb.com/oravacastle
rezervacie@oravskemuzeum.sk
+421 43 581 61 51

 

Zakúpením vstupenky a svojou účasťoun na podujatí dávate súhlas s použitím fotografií na reklamné a propagačné účely múzea.

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.