Otvorenie literárnych expozícií Oravského múzea

Tlačová správa Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

Otvorenie literárnych expozícií Oravského múzea

Dolný Kubín, 18.5. 2020 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sprístupnilo pre verejnosť v pondelok 11. mája 2020 Literárnu expozíciu P. O. Hviezdoslava a expozíciu Čaplovičovej knižnice. Zároveň otvorilo aj Pamätnú izbu T.H. Florina a výstavu „Spomienky z porcelánu,“ ktorá sa nachádza v objekte Farbiarskeho domu v Dolnom Kubíne. Otváracie hodiny v uvedených expozíciách sú počas pracovných dní v čase 10.00 – 16.00 h. Prehliadky sú možné len za prísnych bezpečnostných a hygienických podmienok individuálne, bez sprievodu lektora a rešpektovaním všetkých zverejnených pokynov v expozíciách.

Oravské múzeum plánuje Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej a expozície Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy a Mila Urbana v Oravskej Polhore otvoriť v priebehu júna. Aktuálne informácie vopred zverejníme na webovej stránke Oravského múzea.

Zdroj:

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava