Späť

Oravský expres – turistický vlak

Žilinský turistický kraj v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko spúšťa počas leta špeciálny turistický vlak ORAVSKÝ EXPRES.

V júli a v auguste bude každú sobotu premávať na trase Žilina-Oravský Podzámok a späť. Stačí len prísť na železničnú stanicu a vlak vás zadarmo a bez prestupov dopraví za krásami Horného Považia, Turca a Oravy. Odjazd vlaku je v ranných hodinách o 8:00 hod. zo železničnej stanice Žilina a do Oravského Podzámku dorazí o 9:54 hod. Späť do Žiliny sa vracia o 16:30 hod. Naplánujte si výlet a objavte zaujímavé zákutia, ktoré sa v okolí nachádzajú. Vyberte sa na hrad Strečno či Starhrad, osviežte sa v horúcich dňoch pri Šútovskom vodopáde, objavte drevený artikulárny kostolík v Istebnom, zažite vodný svet v AquaRelax Dolný Kubín alebo navštívte majestátny Oravský hrad. Návštevu hradu môžete spojiť s vyhliadkovou plavbou na pltiach na rieke Orava.

Vlak zastavuje aj v Dolnom Kubíne, kde môžete navštíviť Literárnu expozíciu P. O. Hviezdoslava, Čaplovičovu knižnicu alebo Florinov dom. Expozície v Dolnom Kubíne sa nachádzajú približne 30 minút od železničnej stanice.
Posledná zastávka Oravského expresu je v Oravskom Podzámku. K Oravskému hradu sa zo stanice dostanete približne za 15 minút.

Všetky informácie o Oravskom exprese nájdete tu: https://bit.ly/2YadSe9

Tešíme sa na stretnutie v Oravskom exprese!