Letné prázdniny na Oravskom hrade

Oravský Podzámok 1. júl 2019   Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu počas prvého prázdninového víkendu zaujímavý program.

V piatok, 5. júla 2019 o 16:00 hod. sa v priestoroch Citadely Oravského hradu uskutoční vernisáž autorskej výstavy Miroslava Knapa – Maľba, kresba, grafika. Miroslav Knap je rodák z Oravy, kde v súčasnosti pôsobí a za svoju tvorbu získal viacero medzinárodných ocenení. a uznaní. Výstava potrvá do 9. septembra 2019 a je súčasťou prehliadky Oravského hradu.

„ Prvá nočná prehliadka letných prázdnin vyrozpráva príbeh najkrvilačnejšej ženy sveta Alžbety Báthoryovej, zapísanej aj v Guinessovej knihe rekordov.  S Oravským hradom ju spája Juraj Thurzo, ktorý ju odsúdil na doživotné väzenie na jej Čachtickom hrade. Návštevníci Oravského hradu zažijú strašidelnú atmosféru , uvidia rôzne divadelné, hudobné i šermiarske vystúpenia.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková. Nočná prehliadka pod názvom „Noc krvavej grófky“ sa uskutoční v piatok, 5.júla 2019 so začiatkom o 21:00 hod.. Vstupenky je možné zakúpiť iba on-line.

V nedeľu, 7.7.2019 bude v čase od 10:00 do 16:00 hod. súčasťou  historickej prehliadky podujatie pod názvom „Hradná lekáreň“. Návštevníci sa zábavnou a interaktívnou formou dozvedia ako sa  liečilo v minulosti,  dozvedia sa o historickom vývine a tradíciách spojených s liečením.

„Pre návštevníkov Oravského hradu sme počas leta pripravili bohatý kultúrny program. Súčasťou historických prehliadok budú aj rôzne hudobné a šermiarske vystúpenia“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.