Späť

Oravské múzeum získalo na medzinárodnom turistickom veľtrhu v poľskom meste Zabrze ocenenie za Najzaujímavejší stánok

Oravský Podzámok, 10. 4. 2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa v dňoch 6. – 8. 4. 2017 po šiesty raz prezentovalo na Medzinárodnom turistickom veľtrhu v poľskom banskom meste Zabrze.

Bohatý program deviateho ročníka „Międzynarodowych Targov Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej“ začal už vo štvrtok odbornou konferenciou na tému „Atrakcyjna narracja jako siła przyciagajaca ruch turystyczny do dziedzictwa przemysłowego“. V poobedňajšom bloku Debata, ktorú viedol prezident Poľskej izby turistiky pán Grzegorz Chmielewski, bola hosťom i riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková so svojim príspevkom „Ako prilákať návštevníka do expozície, s dôrazom na výber sprievodcov, lektorov a spoluprácu s cestovnými kanceláriami – incoming.“ Okrem nej boli účastníkmi debaty Jacek Delert – viceprezident komisie sprievodcov PTTK, Ewa Weintrit – majiteľka cestovnej kancelárie Ave, Katarzyna Kulinska – Pluta – Gmina Žarki a Petr Krč – viceprezident Českej izby turistiky.

Tento rok bol hlavným partnerom región Vallagarina mesto Rovereto a Trentino, ktoré v Zabrze predstavili svoju národnú kultúru. Dvojdňového veľtrhu v hale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sa zúčastnilo 80 vystavovateľov, zástupcovia inštitúcií, priemyselných kultúrnych pamiatok, múzeí, miest a regiónov z Poľska, Slovenska, Česka, Francúzska, Ukrajiny, Nemecka, Belgicka, Ruska a Talianska.

Oravské múzeum predstavilo formou pútavého stánku svoje najnavštevovanejšie expozície – Oravský hrad a Oravskú lesnú železnicu v Oravskej Lesnej. Okrem toho propagovali pracovníci múzea aj celý Žilinský kraj a Oravský región – novinky, zaujímavé atrakcie, podujatia, gastronómiu i ubytovacie možnosti. Veľký úspech mala ochutnávka tradičných špecialít, medzi ktorými boli bryndzové halušky. Záujem zo strany návštevníkov i ostatných vystavovateľov bol organizátormi odmenený v podobe prestížneho ocenenia, ktoré Oravské múzeum získalo za „Najzaujímavejší stánok“.

O medzinárodné podujatie sa zaujímali i televízne a rozhlasové médiá. Pre rádio SILESIA poskytla rozhovor riaditeľka Oravského múzea. Veľkým prínosom pre všetkých zúčastnených boli aj rôzne rokovania s predstaviteľmi viacerých inštitúcií, organizácií a cestovných kancelárií, ktoré priniesli množstvo kontaktov a potenciálnych partnerov do budúcej spolupráce. „ Veríme, že aj tohtoročná účasť Oravského múzea na medzinárodných turistických veľtrhoch prinesie ovocie vo forme nových návštevníkov, ktorí budú chcieť spoznať turisticky atraktívny Oravský región,“ povedala Mária Jagnešáková, riaditeľka Oravského múzea.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.