Oravské múzeum otvorí hlavnú letnú turistickú sezónu aj na Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok 10.5.2018 – Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na nedeľu 13.5.2018 slávnostné otvorenie hlavnej letnej turistickej sezóny na Oravskej lesnej železnici. Podujatím pod názvom: „Keď odfúkne lokomotíva“, sa pravidelne každý rok otvára, v areáli stanice Tanečník na Oravskej lesnej železnici, hlavná letná turistická sezóna. V roku 2018 je to už desiata jubilejná turistická sezóna.
Pre návštevníkov je pripravený bohatý a zaujímavý kultúrny program, ktorý začne o 12.15 hod., predstaví sa skupina Funny Fellows i detský folklórny súbor Oravanček. Pre najmenších návštevníkov sú pripravené rôzne hry a súťaže. Na trati bude premávať parná lokomotíva Gontkulák.
„Rok 2018 je rokom významných jubileí nielen pre Slovensko, ale je významný v histórii Oravského múzea, ktoré v tomto roku slávi 150 rokov svojho vzniku. Múzeum Oravského panstva vzniklo počas Oravského komposesorátu v roku 1868 na Oravskom hrade, na podnet Wiliama Rowlanda a pod záštitou zakladateľa, podporovateľa a mecenáša múzea, ktorým bol vtedajší direktor Oravského komposesorátu Edmund Zichy (Ziči). 150. výročie vzniku ho radí medzi najstaršie múzeá na Slovensku.
Pripomíname si aj 100. výročie vzniku Oravskej lesnej železnice a 90 rokov má aj parná lokomotíva Gontkulák.“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.
Tešíme sa na vás!

Zdroj: marketing@oravskemuzeum.sk