Medzinárodný deň detí na Oravskom hrade a Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok, 25.5.2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravilo pre najmenších návštevníkov Oravského hradu a Oravskej lesnej železnice interaktívny program. Na Oravskom hrade sa deti stretnú s naozajstnými rozprávkovými bytosťami. „ Pre najmenších návštevníkov sme pripravili v dňoch od 27.5 do 31.5.2018 veľmi obľúbené a najviac navštevované kultúrno-vzdelávacie podujatie pod názvom : Rozprávkový svet na oravskom hrade. Deti budú spolu s Pippi Dlhou Pančuchou hľadať poklad, ktorý jej zanechal pirátsky otec“, povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.
V nedeľu (27.5.2018) bude podujatie prebiehať od 10:00 do 17:00 hod. a počas pracovných dní (28.5. – 31.5.2018) od 9:00 do 14:00 hod.
Na Oravskej lesnej železnici sme pre deti pripravili v dňoch od 7.6. do 10.6.2018 „Rozprávkový vláčik“. Deti sa prevezú vláčikom rozprávkovým lesom a tiež uvidia netradičné spracovanie rozprávky o Troch prasiatkach . Počas podujatia sa návštevníci odvezú zo stanice Tanečník do stanice Sedlo Beskyd. Rozprávkové jazdy pre turistov budú premávať v týchto časových intervaloch:
Štvrtok – Piatok: 9:30, 11:00, 13:00, 14:30 hod.
Sobota – Nedeľa: 9:30, 11:00, 13:00, 14:30, 15:45 hod. a 17:00 hod.