Nočná prehliadka „Noc krvavej grófky“ a „Keď som ja valašil“

Oravský Podzámok 4.7.2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre všetkých, ktorí sa radi boja prvú nočnú prehliadku pod názvom „Noc krvavej grófky“. Podujatie sa uskutoční v piatok 6.7.2018 so začiatkom o 21:00 do 1:30 h. „ Prvá nočná prehliadka letných prázdnin vyrozpráva príbeh najkrvilačnejšej ženy sveta Alžbety Báthoryovej, zapísanej aj v Guinessovej knihe rekordov.  S Oravským hradom ju spája Juraj Thurzo, ktorý ju odsúdil na doživotné väzenie na jej Čachtickom hrade. Na návštevníkov čaká napínavá atmosféra, divadelné, hudobné, šermiarske vystúpenia a nebude chýbať ani obľúbená ohňová šou.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

V areáli Oravskej lesnej železnice sme na nedeľu 8.7.2018 v čase od 14:00 do 17:00 hod. pripravili interaktívne podujatie „Keď som ja valašil“, ktorého cieľom je poukázať na zaujímavosti zo života valachov v minulosti aj dnes. Počas podujatia návštevníkom priblíži interaktívnou formou pastiersku kultúru a ľudové hudobné nástroje Jaroslav Sloboda. Vlaky premávajú podľa platného cestovného poriadku. Počas podujatia bude premávať aj parná lokomotíva Gontkulák.

Vstupné na nočnú prehliadku: 8,00€/ dospelí; 5,00€/študenti, dôchodcovia, ZŤP. Vstupenky je možné zakúpiť iba online na horeuvedenom tlačidle „Predaj vstupeniek“.

Oznam/annoucement/ogłoszenie

Vážení návštevníci!

Na základe aktuálnej situácie na Slovensku spojenej s potenciálnou nákazou COVID 19 (koronavírus) sú s platnosťou od 11.3.2020 až do odvolania Oravský hrad, Oravská lesná železnica a Čaplovičova knižnica zatvorené.

Za pochopenie ďakujeme.

ENG:

Dear visitors!

Due to the situation in Slovakia in case COVID 19 (Coronavirus) will be the Orava Castle, Orava Forest Railway and Čaplovičian Bibliotheque from 11.3.2020 until recall for the visitors closed.

Thank you for your understanding.

Szanowni zwiedzający!

W związku z aktualną sytuacją na Słowacji wynikającą z potencjalnego zakażenia COVID 19 (Koronawirus) są Zamek orawski, orawska Kolejka Leśna i Biblioteka Čaploviča  od 11.3.2020 aż do odwołania zamknięte.

Dziękujemy za wyrozumiałość.