Nočná prehliadka „Noc krvavej grófky“ a „Keď som ja valašil“

Oravský Podzámok 4.7.2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre všetkých, ktorí sa radi boja prvú nočnú prehliadku pod názvom „Noc krvavej grófky“. Podujatie sa uskutoční v piatok 6.7.2018 so začiatkom o 21:00 do 1:30 h. „ Prvá nočná prehliadka letných prázdnin vyrozpráva príbeh najkrvilačnejšej ženy sveta Alžbety Báthoryovej, zapísanej aj v Guinessovej knihe rekordov.  S Oravským hradom ju spája Juraj Thurzo, ktorý ju odsúdil na doživotné väzenie na jej Čachtickom hrade. Na návštevníkov čaká napínavá atmosféra, divadelné, hudobné, šermiarske vystúpenia a nebude chýbať ani obľúbená ohňová šou.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

V areáli Oravskej lesnej železnice sme na nedeľu 8.7.2018 v čase od 14:00 do 17:00 hod. pripravili interaktívne podujatie „Keď som ja valašil“, ktorého cieľom je poukázať na zaujímavosti zo života valachov v minulosti aj dnes. Počas podujatia návštevníkom priblíži interaktívnou formou pastiersku kultúru a ľudové hudobné nástroje Jaroslav Sloboda. Vlaky premávajú podľa platného cestovného poriadku. Počas podujatia bude premávať aj parná lokomotíva Gontkulák.

Vstupné na nočnú prehliadku: 8,00€/ dospelí; 5,00€/študenti, dôchodcovia, ZŤP. Vstupenky je možné zakúpiť iba online na horeuvedenom tlačidle „Predaj vstupeniek“.