Nočná prehliadka „Noc krvavej grófky“ a „Keď som ja valašil“

Oravský Podzámok 4.7.2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre všetkých, ktorí sa radi boja prvú nočnú prehliadku pod názvom „Noc krvavej grófky“. Podujatie sa uskutoční v piatok 6.7.2018 so začiatkom o 21:00 do 1:30 h. „ Prvá nočná prehliadka letných prázdnin vyrozpráva príbeh najkrvilačnejšej ženy sveta Alžbety Báthoryovej, zapísanej aj v Guinessovej knihe rekordov.  S Oravským hradom ju spája Juraj Thurzo, ktorý ju odsúdil na doživotné väzenie na jej Čachtickom hrade. Na návštevníkov čaká napínavá atmosféra, divadelné, hudobné, šermiarske vystúpenia a nebude chýbať ani obľúbená ohňová šou.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

V areáli Oravskej lesnej železnice sme na nedeľu 8.7.2018 v čase od 14:00 do 17:00 hod. pripravili interaktívne podujatie „Keď som ja valašil“, ktorého cieľom je poukázať na zaujímavosti zo života valachov v minulosti aj dnes. Počas podujatia návštevníkom priblíži interaktívnou formou pastiersku kultúru a ľudové hudobné nástroje Jaroslav Sloboda. Vlaky premávajú podľa platného cestovného poriadku. Počas podujatia bude premávať aj parná lokomotíva Gontkulák.

Vstupné na nočnú prehliadku: 8,00€/ dospelí; 5,00€/študenti, dôchodcovia, ZŤP. Vstupenky je možné zakúpiť iba online na horeuvedenom tlačidle „Predaj vstupeniek“.

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.