Na Oravskom hrade víkend plný hudby

Oravský Podzámok 13.7. 2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre všetkých milovníkov vážnej hudby zaujímavé podujatia venované tomuto žánru.

Počas víkendu 14.7. – 15.7.2018 sme pre návštevníkov Oravského hradu pripravili podujatie „Stará hudba v starom hrade“. Klasická historická prehliadka Oravského hradu v čase od 10:00 do 17:00 hod. bude obohatená o dobovú hudbu v podaní talentovaných hudobníkov, ktorí sa predstavia hrou na harfe, akordeóne a husliach. „Vyvrcholením tohto podujatia  bude koncert sopránovej speváčky Mgr.art. Márie Kizak v doprovode sláčikového kvarteta Amadeo quarteto, ktorý sa bude konať v nedeľu 15.7.2018 o 17:00 h v unikátnych priestoroch Kaplnky sv. Michala na Oravskom hrade.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Oravské múzeum pokračuje v úspešnej šnúre koncertov v historickom prostredí a snaží sa poskytnúť priestor aj menej známym umelcom. Veríme, že aj tento koncert v Kaplnke sv. Michala zanechá u návštevníkov nezabudnuteľný umelecký zážitok a prispeje k ďalšiemu zviditeľneniu tohto výnimočného podujatia.

Vstupné na koncert: 3,00€/ dospelá osoba
2,00€/študent, ZŤP, dôchodca