Nočná prehliadka „Keď sa zotmie na Oravskom hrade“, Polepetko, Vône a chute húb.

Oravský Podzámok, 27.7.2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu a Oravskej lesnej železnice pestrý program na spríjemnenie prázdninového víkendu. V piatok 28.7.2017 sa uskutoční v poradí druhá nočná prehliadka Oravského hradu – „Keď sa zotmie na Oravskom hrade“. Nedeľa 30. 7. 2017 bude venovaná XXVI. ročníku „Divadla na hrade“ a podujatiu „Vône a chute húb“ na Oravskej lesnej železnici.
Nočnou prehliadkou sa návštevníci vrátia do minulosti plnej tajomných bytostí. Stretnete sa s hradnými strašidlami, zažijete popravu bosorky a zoznámite sa s rodinou Adamsovcov. Čaká na Vás tanečné vystúpenie, šermiari, bezhlavý jazdec, hudobníci a speváci. Počas prehliadky sa budete báť, ale aj sa smiať. Predaj lístkov je možný prostredníctvom online objednávky, vstupy každých 15 minút od 20:30 hod do 0:30 hod. Podujatie je vhodné pre návštevníkov od 12 rokov (vrátane).
Divadlo na hrade patrí k tradičným podujatiam a v tomto roku Vám Divadlo Etudy zahrá príbeh o nenapraviteľnom a milom Polepetkovi, ktorého obľubujú všetci malí i veľkí. Predstavenie sa odohrá dvakrát o 13:00 hod a 15:00 hod na nádvorí Oravského hradu.
Areál Oravskej lesnej železnice sa zmení na miesto určené pre milovníkov hubárčenia a tradičných špecialít z húb. Počas podujatia bude návštevníkom priblížená Orava ako hubársky kraj z pohľadu minulosti, ale aj súčasnosti. Hubári si budú môcť vymieňať skúsenosti prostredníctvom poradne pre hubárov a na najmladších čaká rozprávkový les. Bude pripravená ochutnávka tradičnej oravskej kuchyne a pokrmov pripravených z húb. Podujatie bude trvať od 10:00 hod do 17:00 hod.
„Verím, že z bohatej ponuky, ktorú Oravské múzeum pripravilo pre svojich návštevníkov si vyberú tínedžeri, rodiny s deťmi i milovníci prírody.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava

plagat ked sa zotmie Plagat ked sa zotmie PL plagat 2017 divadlo na hrade lagat vone a chute hub 2017