Späť

Nočná prehliadka „Keď sa zotmie na Oravskom hrade“, Polepetko, Vône a chute húb.

Oravský Podzámok, 27.7.2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu a Oravskej lesnej železnice pestrý program na spríjemnenie prázdninového víkendu. V piatok 28.7.2017 sa uskutoční v poradí druhá nočná prehliadka Oravského hradu – „Keď sa zotmie na Oravskom hrade“. Nedeľa 30. 7. 2017 bude venovaná XXVI. ročníku „Divadla na hrade“ a podujatiu „Vône a chute húb“ na Oravskej lesnej železnici.
Nočnou prehliadkou sa návštevníci vrátia do minulosti plnej tajomných bytostí. Stretnete sa s hradnými strašidlami, zažijete popravu bosorky a zoznámite sa s rodinou Adamsovcov. Čaká na Vás tanečné vystúpenie, šermiari, bezhlavý jazdec, hudobníci a speváci. Počas prehliadky sa budete báť, ale aj sa smiať. Predaj lístkov je možný prostredníctvom online objednávky, vstupy každých 15 minút od 20:30 hod do 0:30 hod. Podujatie je vhodné pre návštevníkov od 12 rokov (vrátane).
Divadlo na hrade patrí k tradičným podujatiam a v tomto roku Vám Divadlo Etudy zahrá príbeh o nenapraviteľnom a milom Polepetkovi, ktorého obľubujú všetci malí i veľkí. Predstavenie sa odohrá dvakrát o 13:00 hod a 15:00 hod na nádvorí Oravského hradu.
Areál Oravskej lesnej železnice sa zmení na miesto určené pre milovníkov hubárčenia a tradičných špecialít z húb. Počas podujatia bude návštevníkom priblížená Orava ako hubársky kraj z pohľadu minulosti, ale aj súčasnosti. Hubári si budú môcť vymieňať skúsenosti prostredníctvom poradne pre hubárov a na najmladších čaká rozprávkový les. Bude pripravená ochutnávka tradičnej oravskej kuchyne a pokrmov pripravených z húb. Podujatie bude trvať od 10:00 hod do 17:00 hod.
„Verím, že z bohatej ponuky, ktorú Oravské múzeum pripravilo pre svojich návštevníkov si vyberú tínedžeri, rodiny s deťmi i milovníci prírody.“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

plagat ked sa zotmie Plagat ked sa zotmie PL plagat 2017 divadlo na hrade lagat vone a chute hub 2017

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.