Nočná prehliadka „Drakula – upír Nosferatu“; XV. ročník podujatia „ Stretnutie pri Hviezdoslavovej hájovni pod Babou horou.“

Oravský Podzámok, 28.8.2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského múzea na záver hlavnej letnej turistickej sezóny bohatý kultúrny program.

Piatkovým večerom 30.8.2019 vrcholí na Oravskom hrade hlavná letná turistická sezóna. K najžiadanejším a najviac navštevovaným podujatiam už niekoľko rokov patrí nočná prehliadka Oravského hradu pod názvom: „Drakula – upír Nosferatu .“ Prehliadka začína o 20:00 hod. Návštevníci budú mať možnosť vstúpiť do deja a zažiť strhujúce vystúpenia plné , strašidiel a hrôzy, ale aj vtipu. Prečo Drakula na Oravskom hrade? Prvý nemý čierno-biely hororový film na svete sa natáčal v roku 1922 na Oravskom hrade.

Program pokračuje na Oravskom hrade v nedeľu 1.9.2019 podujatím „Byť šľachticom nie je len tak.“ V čase od 10.00 do 16.00 hod. budú súčasťou historických prehliadok ukážky z dvornej etikety vyššej šľachty.

V areáli Hviezdoslavovej hájovne a literárnej expozície Mila Urbana je na nedeľu 1.9.2019 pripravený XIV. ročník podujatia „Stretnutie pri Hviezdoslavovej hájovni pod Babou horou“ s bohatým kultúrnym programom. Podujatie začne o 11:30 hod. sv. omšou, ktorú bude celebrovať Vdp. Blažej Dibdiak. „Tento rok si pripomíname významné výročia, ktoré sa spájajú s najvýznamnejšími oravskými literátmi a to 170. výročie narodenia P.O.Hviezdoslava a 115. výročie narodenia M.Urbana. Pri tejto príležitosti sme pre návštevníkov pripravili bohatý kultúrny program, v ktorom sa predstaví hudobná skupina Kysucký prameň, Heligonkári spod Choča a Muzyka Orawska z Poľska“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.