Na Oravský hrad priletia „Vtáci prelietaví“

Oravský Podzámok 28.6.2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na prvý prázdninový víkend pre návštevníkov Oravského múzea niekoľko zaujímavých noviniek.

Oravské múzeum patrí medzi jedno z najstarších múzeí na Slovensku. V roku 2018 si pripomína vzácne jubileum –  150 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sme na začiatok prázdnin pre všetkých priaznivcov Oravského múzea pripravili v nedeľu 1.7.2018 koncert s názvom Vtáci prelietaví na Oravskom hrade. Koncert začne o 14:00 h na nádvorí Oravského hradu, v prípade nepriaznivého počasia sa presunie do Kaplnky sv. Michala na Oravskom hrade. Predstavia sa Vám vynikajúci herci a zároveň speváci zo Slovenského komorného divadla v Martine, ako napr. František Výrostko, Marek Geišberg, Nadežda Vladařová, Dano Žulčák . Vtáci prelietaví je názov nového pesničkového projektu kapely ViacMenejTrio. Vznikol na základe textov Feďa Výrostka, ktorý je spolu s Ľubom Šamom a Tónom Jarom mladším zároveň spoluautorom hudby.

„Verím, že návštevníci Oravského hradu ocenia kultúrny program, ktorý sme pre nich pri príležitosti 150. výročia pripravili. Novinkou tohtoročnej sezóny  je aj redizajn internetovej stránky Oravského múzea a  promo video o Oravskom hrade. Pri príležitosti otvorenia letnej, prázdninovej turistickej sezóny v sobotu 30.júna 2018 začíname v predajni suvenírov v TIC pod Oravským hradom s predajom euro suvenír bankovky s motívom Oravského hradu“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.