Späť

Mikuláš v Oravskom múzeu

Oravský Podzámok, 30.11.2023 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom  je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre najmenších návštevníkov  Oravského hradu a Oravskej lesnej železnici už tradične podujatie na Mikuláša, ktoré sa bude konať 3. decembra 2023.

Na Oravskom hrade bude prebiehať program od 12.00 do 16.00 hod.

„Pozývame rodičov s deťmi na Oravský hrad, kde ich čaká dobrodružná prehliadka hradom, počas ktorej budú musieť zvládnuť zaujímavé úlohy a na konci prehliadky ich bude očakávať Mikuláš so sladkou odmenou. Na hlavnom nádvorí bude hrať živá hudba, bude prebiehať remeselný jarmok, nebudú chýbať medovníky, vianočné oplátky a rôzne vianočne výrobky.

Na Oravskej lesnej železnici deti stretnú Mikuláša s anjelom a nezbedným čertíkom a aktívne sa budú môcť zapojiť do rôznych tvorivých úloh,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Mikulášska jazda parnou lokomotívou začína o 11.00, 13.00, 14.30 a 15.45 hod. Podujatie na železnici začína 30 minút pred odchodom vlaku.

„Tešíme sa všetkých návštevníkov, zvlášť na tých najmenších, ktorí sa rozhodnú nedeľu tráviť v spoločnosti veselých rozprávkových bytostí na Oravskom hrade aj na Oravskej lesnej železnici. Veríme, že strávite v našich expozíciách príjemné chvíle,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

 Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

 

Galéria: