Mikuláš v Oravskom múzeu už túto nedeľu

Oravský Podzámok, 27.11.2019  –  Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre najmenších návštevníkov Oravského hradu a Oravskej lesnej železnici už túto nedeľu 01.12.2019 stretnutie so svätým Mikulášom.

„Na Oravskom hrade už máme predvianočnú atmosféru. Na nádvorí návštevníci uvidia ako sa pečú vianočné oblátky, deti si môžu vyskúšať zdobenie medovníkov, ochutnať koláčik a ako každý rok tu bude aj remeselný jarmok. Pre najmenších návštevníkov sme pripravili dramatizáciu rozprávky Snehová kráľovná, na motív Hansa Christiana Andersena a nebude chýbať stretnutie so svätým Mikulášom“ , povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Vstupy na podujatie budú o 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod.

Aj na Oravskú lesnú železnicu príde v nedeľu 01.12.2019 Mikuláš. Podujatie sme nazvali „Lesnou železnicou za Mikulášom.“ Okrem jazdy vláčikom Oravské múzeum pre deti pripravilo príbeh o neposlušnom Jankovi, ktorý začne v stanici Tanečník 20 minút pred odchodom vlaku. Spolu s deťmi vo vláčiku budú cestovať Mikuláš, čertíci a ďalšie postavy z príbehu, ktoré ich budú cestou zabávať. Nebude chýbať vianočná výzdoba, príjemná hudba či pečenie oblátok, ukážky výroby vianočných ozdôb a chutné koláče.

Jazdy vláčikom sa uskutočnia o 11.00, 13.00, 14.30 a 15.45 hod.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

propagacia@oravskemuzeum.sk