Späť

Mikuláš v Oravskom múzeu už túto nedeľu

         Oravský Podzámok, 27.11.2019  –  Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre najmenších návštevníkov Oravského hradu a Oravskej lesnej železnici už túto nedeľu 01.12.2019 stretnutie so svätým Mikulášom.

„Na Oravskom hrade už máme predvianočnú atmosféru. Na nádvorí návštevníci uvidia ako sa pečú vianočné oblátky, deti si môžu vyskúšať zdobenie medovníkov, ochutnať koláčik a ako každý rok tu bude aj remeselný jarmok. Pre najmenších návštevníkov sme pripravili dramatizáciu rozprávky Snehová kráľovná, na motív Hansa Christiana Andersena a nebude chýbať stretnutie so svätým Mikulášom“ , povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Vstupy na podujatie budú o 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod.

Aj na Oravskú lesnú železnicu príde v nedeľu 01.12.2019 Mikuláš. Podujatie sme nazvali „Lesnou železnicou za Mikulášom.“ Okrem jazdy vláčikom Oravské múzeum pre deti pripravilo príbeh o neposlušnom Jankovi, ktorý začne v stanici Tanečník 20 minút pred odchodom vlaku. Spolu s deťmi vo vláčiku budú cestovať Mikuláš, čertíci a ďalšie postavy z príbehu, ktoré ich budú cestou zabávať. Nebude chýbať vianočná výzdoba, príjemná hudba či pečenie oblátok, ukážky výroby vianočných ozdôb a chutné koláče.

Jazdy vláčikom sa uskutočnia o 11.00, 13.00, 14.30 a 15.45 hod.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

 

 

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava

www.oravskemuzeum.sk

propagacia@oravskemuzeum.sk

 

 

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.