Medzinárodná spolupráca – divadelný festival na Oravskom hrade

Tlačová správa Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

Medzinárodná spolupráca – divadelný festival na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 13.11. 2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, privítalo v pondelok 11.11.2019 delegáciu z Poľska z partnerského mesta Zabrze, ktoré reprezentovali pracovníčky pani Karin Kyczka a pani Dorota Kośinska a delegáciu z Poznane riaditeľa divadla Drameducation Jana Nowaka a Iris Munos – šansónovú speváčku. Cieľom pracovného stretnutia bola príprava spoločného medzinárodného divadelného festivalu na Oravskom hrade v letnej sezóne 2020. Dvojdňový medzinárodný divadelný festival by sa mal konať 12. – 13. júna 2020 na nádvorí Oravského hradu. Projekt je výsledkom dlhodobej spolupráce mesta Zabrze, Oravského múzea, Žilinského samosprávneho kraja a divadla Drameducation.

Medzinárodný divadelný festival sa zameriava na tvorbu francúzskych autorov. Dramaturgia festivalu je založená na krátkych činoherných predstaveniach v maximálnej dĺžke cca 20 minút vo francúzskom jazyku. Predstavitelia divadelných rolí budú študenti-amatéri. „Prínosom pre všetkých zúčastnených bude spojenie nehmotného kultúrneho dedičstva s divadelným umením – najstarším dramatickým umením. Slovenskí študenti sa budú prostredníctvom divadla zdokonaľovať v cudzom jazyku, budú mať možnosť vymeniť si skúsenosti. Genius loci Oravského hradu vytvorí príjemnú atmosféru aj pre návštevníkov a milovníkov francúzskej literatúry, spojí mladých ľudí amatérov“, povedala riaditeľka Oravského múzea, PaedDr. Mária Jagnešáková.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
propagacia@oravskemuzeum.sk