Medzinárodný deň detí na Oravskom hrade a Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok, 30.5.2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravilo pre najmenších návštevníkov Oravského hradu a Oravskej lesnej železnice interaktívny program, ktorý je vhodný najmä pre rodiny a deti, deti materských a základných škôl I .stupňa.

„Na Oravskom hrade podujatie pod názvom „Rozprávkový hrad“ začína v nedeľu 2.6. a bude trvať do 06.06.2019. Patrí medzi veľmi obľúbené a najviac navštevované podujatia. Deti sa vydajú spolu s princeznou Johankou na Oravský hrad, kde sa zoznámia so známymi slovenskými prísloviami a porekadlami. Cieľom podujatia je, aby deti získali zo známych porekadiel a prísloví stáročiami overené životné múdrosti.

Či sa podarí princeznej Johanke presvedčiť svojho otca kráľa, že raz aj z nej bude dobrá a múdra vládkyňa, príďte sa pozrieť na Oravský hrad,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Na Oravskom hrade podujatie prebieha:

v nedeľu 02.06.2019 od 10:00 do 17:00 hod. a počas pracovných dní 03.06. – 06.06.2019 od 9:00 do 14:00 hod.

Aj v ďalšej destinácii Oravského múzea na Oravskej lesnej železnici bude prebiehať v dňoch od.09.06.2019 do 12.06.2019 podujatie pod názvom „Rozprávkový vláčik“. Deti sa prevezú vláčikom zo stanice Tanečník na Sedlo Beskyd, budú prechádzať rozprávkovým lesom, v ktorom uvidia rôzne rozprávkové bytosti a na vlastnej koži zažijú príbeh netradične spracovanej rozprávky O troch grošoch.

Program na Oravskej lesnej železnici začne 20 minút pred odchodom vlaku. Vlaky budú premávať v časových intervaloch:

nedeľa: 9:30, 11:00, 13:00, 14:30, 16:00 a 17:00 hod.,

pondelok – streda: 9:30, 11:00, 13:00 a 14:30 hod.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Oznam/annoucement/ogłoszenie

Vážení návštevníci!

Na základe aktuálnej situácie na Slovensku spojenej s potenciálnou nákazou COVID 19 (koronavírus) sú s platnosťou od 11.3.2020 až do odvolania Oravský hrad, Oravská lesná železnica a Čaplovičova knižnica zatvorené.

Za pochopenie ďakujeme.

ENG:

Dear visitors!

Due to the situation in Slovakia in case COVID 19 (Coronavirus) will be the Orava Castle, Orava Forest Railway and Čaplovičian Bibliotheque from 11.3.2020 until recall for the visitors closed.

Thank you for your understanding.

Szanowni zwiedzający!

W związku z aktualną sytuacją na Słowacji wynikającą z potencjalnego zakażenia COVID 19 (Koronawirus) są Zamek orawski, orawska Kolejka Leśna i Biblioteka Čaploviča  od 11.3.2020 aż do odwołania zamknięte.

Dziękujemy za wyrozumiałość.