Medzinárodný deň detí na Oravskom hrade a Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok, 30.5.2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravilo pre najmenších návštevníkov Oravského hradu a Oravskej lesnej železnice interaktívny program, ktorý je vhodný najmä pre rodiny a deti, deti materských a základných škôl I .stupňa.

„Na Oravskom hrade podujatie pod názvom „Rozprávkový hrad“ začína v nedeľu 2.6. a bude trvať do 06.06.2019. Patrí medzi veľmi obľúbené a najviac navštevované podujatia. Deti sa vydajú spolu s princeznou Johankou na Oravský hrad, kde sa zoznámia so známymi slovenskými prísloviami a porekadlami. Cieľom podujatia je, aby deti získali zo známych porekadiel a prísloví stáročiami overené životné múdrosti.

Či sa podarí princeznej Johanke presvedčiť svojho otca kráľa, že raz aj z nej bude dobrá a múdra vládkyňa, príďte sa pozrieť na Oravský hrad,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Na Oravskom hrade podujatie prebieha:

v nedeľu 02.06.2019 od 10:00 do 17:00 hod. a počas pracovných dní 03.06. – 06.06.2019 od 9:00 do 14:00 hod.

Aj v ďalšej destinácii Oravského múzea na Oravskej lesnej železnici bude prebiehať v dňoch od.09.06.2019 do 12.06.2019 podujatie pod názvom „Rozprávkový vláčik“. Deti sa prevezú vláčikom zo stanice Tanečník na Sedlo Beskyd, budú prechádzať rozprávkovým lesom, v ktorom uvidia rôzne rozprávkové bytosti a na vlastnej koži zažijú príbeh netradične spracovanej rozprávky O troch grošoch.

Program na Oravskej lesnej železnici začne 20 minút pred odchodom vlaku. Vlaky budú premávať v časových intervaloch:

nedeľa: 9:30, 11:00, 13:00, 14:30, 16:00 a 17:00 hod.,

pondelok – streda: 9:30, 11:00, 13:00 a 14:30 hod.

Tešíme sa na Vašu návštevu.