Klasické i filmové skladby v Kaplnke sv. Michala na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 21. 9. 2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre všetkých milovníkov vážnej hudby koncert, ktorý sa bude konať v nedeľu 24. 9. 2017 o 17:00 h v unikátnych priestoroch Kaplnky sv. Michala na Oravskom hrade.
Oravské múzeum pokračuje v úspešnej šnúre koncertov v historickom prostredí a snaží sa poskytnúť priestor aj menej známym umelcom. Tentoraz si budú môcť návštevníci vypočuť zaujímavý repertoár zložený z klasických skladieb i známych filmových melódií v podaní hudobného zoskupenia Quartet Colore.
V súčasnosti sú títo mladí umelci študentmi vysokých škôl na Slovensku i v zahraničí – Vysoká škola múzických umení v Bratislave, Akadémia umení v Banskej Bystrici, Akademie múzických umění v Prahe a Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Každoročne spolupracujú so Štátnou filharmóniou Košice, Štátnym divadlom Košice, súborom Veni Academy a Quasars ensemble. Absolvovali množstvo majstrovských kurzov a každý jeden člen má na svojom konte aj ocenenie za sólovú hru.
Veríme, že aj tento tradično – netradičný koncert v Kaplnke sv. Michala zanechá u návštevníkov nezabudnuteľný umelecký zážitok a prispeje k ďalšiemu zviditeľneniu tohto výnimočného podujatia.

Oznam/annoucement/ogłoszenie

Vážení návštevníci!

Na základe aktuálnej situácie na Slovensku spojenej s potenciálnou nákazou COVID 19 (koronavírus) sú s platnosťou od 11.3.2020 až do odvolania Oravský hrad, Oravská lesná železnica a Čaplovičova knižnica zatvorené.

Za pochopenie ďakujeme.

ENG:

Dear visitors!

Due to the situation in Slovakia in case COVID 19 (Coronavirus) will be the Orava Castle, Orava Forest Railway and Čaplovičian Bibliotheque from 11.3.2020 until recall for the visitors closed.

Thank you for your understanding.

Szanowni zwiedzający!

W związku z aktualną sytuacją na Słowacji wynikającą z potencjalnego zakażenia COVID 19 (Koronawirus) są Zamek orawski, orawska Kolejka Leśna i Biblioteka Čaploviča  od 11.3.2020 aż do odwołania zamknięte.

Dziękujemy za wyrozumiałość.