Klasické i filmové skladby v Kaplnke sv. Michala na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 21. 9. 2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre všetkých milovníkov vážnej hudby koncert, ktorý sa bude konať v nedeľu 24. 9. 2017 o 17:00 h v unikátnych priestoroch Kaplnky sv. Michala na Oravskom hrade.
Oravské múzeum pokračuje v úspešnej šnúre koncertov v historickom prostredí a snaží sa poskytnúť priestor aj menej známym umelcom. Tentoraz si budú môcť návštevníci vypočuť zaujímavý repertoár zložený z klasických skladieb i známych filmových melódií v podaní hudobného zoskupenia Quartet Colore.
V súčasnosti sú títo mladí umelci študentmi vysokých škôl na Slovensku i v zahraničí – Vysoká škola múzických umení v Bratislave, Akadémia umení v Banskej Bystrici, Akademie múzických umění v Prahe a Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Každoročne spolupracujú so Štátnou filharmóniou Košice, Štátnym divadlom Košice, súborom Veni Academy a Quasars ensemble. Absolvovali množstvo majstrovských kurzov a každý jeden člen má na svojom konte aj ocenenie za sólovú hru.
Veríme, že aj tento tradično – netradičný koncert v Kaplnke sv. Michala zanechá u návštevníkov nezabudnuteľný umelecký zážitok a prispeje k ďalšiemu zviditeľneniu tohto výnimočného podujatia.