J. Em. Mons. Jozef kardinál Tomko navštívil expozície Oravského múzea

Oravský Podzámok 5.augusta 2019   Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, privítalo minulý týždeň vo svojich expozíciách veľmi vzácnu návštevu  J. Em. Mons. Jozefa kardinála Tomku.

Charizmatický Jozef kardinál Tomko strávil na Orave päť dní od stredy 31.7. 2019 do nedele 4.3.2019 a mal možnosť bližšie spoznať Oravu. V oravskej obci Zákamenné sa konala celodiecézna púť pri príležitosti Pamätného dňa smrti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka, na ktorej v sobotu celebroval slávnostnú svätú omšu.

„Veľmi si vážime, že J. Em. Mons. Kardinál si našiel čas a navštívil aj expozície Oravského múzea. Vo štvrtok 01.08.2019 absolvoval  cestu do Expozície Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy a M. Urbana pod Babou horou. Očarila ho nielen Národná kultúrna pamiatka, ale aj príroda, farebnosť kvetov a celkové prostredie. Nasledujúci deň trávil dopoludnie v areáli Oravskej lesnej železnice a  vychutnával  si jazdu vláčikom na  stanicu Sedlo Beskyd a navštívil aj goralskú drevenicu. V nedeľu v doobedňajších hodinách sa delegácia presunula na Oravský hrad, kde si prezreli Thurzov palác. Oravský hrad ho veľmi očaril. Cesta Jozefa kardinála Tomku potom pokračovala na Spišskú Kapitulu. Osobné stretnutie s kardinálom bolo pre nás veľmi obohacujúce. Bola to veľká česť sprevádzať a byť v spoločnosti takejto významnej duchovnej autority“, povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.