Bohatý víkend na Oravskom hrade: Umenie starých majstrov a úspešná repríza večernej prehliadky

Oravský Podzámok 8.8. 2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo v piatok 9.8.2019 pre detských návštevníkov Oravského hradu, pre veľký záujem, reprízu úspešnej večernej prehliadky „Tajomný hrad“ so začiatkom o 18.30 h.

Program pokračuje na Oravskom hrade v nedeľu  11.8.2019 podujatím „Umenie starých majstrov.“ V čase od 10.00 do 16.00 h. budú súčasťou historických  prehliadok ukážky, ktoré boli v minulosti spájané so životom vyššej šľachty. „Návštevníci budú môcť vidieť výrobu šperkov, ktoré sa v minulosti dedili z generácie na generáciu, prácu stredového pisára a maliara portrétov, ktorého si v minulosti panovníci pozývali do svojich sídiel“, povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.