Bohatý víkend na Oravskom hrade: Umenie starých majstrov a úspešná repríza večernej prehliadky

Oravský Podzámok 8.8. 2019 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo v piatok 9.8.2019 pre detských návštevníkov Oravského hradu, pre veľký záujem, reprízu úspešnej večernej prehliadky „Tajomný hrad“ so začiatkom o 18.30 h.

Program pokračuje na Oravskom hrade v nedeľu  11.8.2019 podujatím „Umenie starých majstrov.“ V čase od 10.00 do 16.00 h. budú súčasťou historických  prehliadok ukážky, ktoré boli v minulosti spájané so životom vyššej šľachty. „Návštevníci budú môcť vidieť výrobu šperkov, ktoré sa v minulosti dedili z generácie na generáciu, prácu stredového pisára a maliara portrétov, ktorého si v minulosti panovníci pozývali do svojich sídiel“, povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Z dôvodu sanácie vnútorného brala na Oravskom Hrade od 09.10.2019 až do odvolania bude zmenené trasovanie základného okruhu nasledovne: I.brána, II.brána, Južný bastión – tunel, III. brána, Hlavné nádvorie, I. nadzemné podlažie Thurzovho paláca, Západná bašta, Korvínov palác, Palác Jána z Dubovca a Obytná veža. Trasa Malého okruhu sa nemení, Veľký okruh počas trvania prác nebude prístupný.῾

Due to remediation of the inner castle reef of the Orava Castle from 09.10.2019 until recall, the tour route of the Main tour will be changed. The tour will lead as follows:  I.castle gate, II.castle gate, Southern Bastion – tunnel, III.castle gate, main court, II. floor of the Thurzo palace, Western bastion, Corvinus Palace, Palace of John Dubovec and Donjon. The route of the Small tour will not change, but the Big tour will be inaccessible.

Z powodu prac konserwatorskich skały, znajdującej się wewnątrz kompleksu Zamku Orawskiego od 09.10.2019 r. aż do odwołania trasa podstawowej pętli zwiedzania zostanie zmieniona w następujący sposób: I brama, II brama, bastion południowy – tunel, III brama, dziedziniec główny, I kondygnacja nadziemna pałacu Thurzonów, baszta zachodnia, pałac Korwina, pałac Jána z Dubovca i wieża mieszkalna. Trasa Małej pętli zwiedzanie nie ulegnie zmianie, natomiast Duża pętla będzie wyłączona ze zwiedzania do zakończenia prac.