Filmový štáb na Oravskom hrade

Oravský Podzámok 16. jún 2023   Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, prenajalo priestory Oravského hradu filmovému štábu, ktorý bude na hrade natáčať rozprávku. Upozorňujeme všetkých návštevníkov, že Oravský hrad bude v pondelok 19. júna,  v utorok  20. júna a v stredu 21. júna do 12.00 hod. pre verejnosť zatvorený!

Je to projekt Slovenskej televízie (RTVS), ktorá do vianočného vysielania plánuje zaradiť rozprávku pod pracovným názvom Tri zlaté dukáty. Režisérkou rozprávky je známa Mariana Čengel – Solčanská, ktorá si už v roku 2014 vybrala Oravský hrad ako hlavnú kulisu do rozprávky Láska na vlásku.

„Oravský hrad má už svoju filmovú históriu viac ako sto rokov. V roku 1921 tu prebiehalo  natáčanie dnes už kultového filmu Nosferatu – symfónia hrôzy – prvého čiernobieleho hororu na motívy románu Brama Stokera. Tešíme sa, že sa Oravský hrad a aj ďalšie lokality z Oravy opäť objavia na filmovom plátne. Jedinečné priestory nášho hradu využili v minulosti viaceré domáce i zahraničné produkcie, výsledkom ktorých boli také filmy a rozprávky ako Kráľ drozdia brada, Sokoliar Tomáš, Dračie srdce II, Princezná a bedár, Cisárov emisár, Rozprávka rozprávok, Dracula, Van Helsing a množstvo reportáži a dokumentov,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.