Filmárska klapka na Oravskom hrade

Oravský Podzámok – 20.2.2020 Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu na nedeľu 23.2.2020 podujatie pod názvom Filmárska klapka, ktoré je tematický venované filmom natočeným na Oravskom hrade. Počas netradičnej prehliadky sa návštevníci dozvedia zaujímavé informácie a rôzne „pikošky“ zo zákulisia ako vzniká film či rozprávka.

„Prehliadka je venovaná filmovej tvorbe na Oravskom hrade a bude obohatená o divadelné, hudobné vystúpenie. Návštevníci sa dozvedia rôzne zaujímavosti, ktoré sa odohrali počas natáčania. Napríklad aj o scéne, ktorá sa točila s Braňom Holíčkom – ústrednou postavou v rozprávke „Sokoliar Tomáš“, ktorému sa najviac páčila scéna s bahnom, ktorú vytvorili z rašeliny a teplej vody. V bahne mu bolo veľmi príjemne a filmári ho nevedeli z neho dostať“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Na Oravskom hrade sa po prvýkrát natáčal čiernobiely nemý film Drakula – Upír Nosferatu,ktorý natáčal nemecký filmový štáb v roku 1922. Hrad sa objavil aj v ďalších rozprávkach a filmoch ako Kráľ Drozdia brada, Princezná a žobrák, Sokoliar Tomáš, Láska na vlásku, Drakula pre spoločnosť Netflix a mnohé ďalšie.

Vstupy na tematické prehliadky začínajú od 12:00 do 15:00 hod.každých 30 minút.

Tešíme sa na Vašu návštevu.