Deň v stredoveku, Včelárske popoludnie

Oravský Podzámok 2.8. 2018 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu na nedeľu 5.8.2018 podujatie pod názvom „Deň v stredoveku“ a na Oravskej lesnej železnici kultúrno -vzdelávacie podujatie Včelárske popoludnie.

Program na Hlavnom nádvorí Oravského hradu bude prebiehať od 13:00 do 17:00 hod. Súčasťou programu bude ukážka spôsobu života rytierov, dobová hudba i tance, sokoliarske  umenie, kaukliarska silová akrobacia.  Pre deti je pripravená aktivita „Staň sa rytierom Dračieho rádu“, ktorá spočíva v zvládnutí skúšky odvahy, skúšky chrabrosti a skúšky šikovnosti. Podujatie pod názvom „Deň v stredoveku“  je  pokračovaním udržateľnosti projektu „História je svedkom doby, životom pamiatky a majstrom života v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika. Počas celého dňa bude na nádvorí prebiehať historický remeselný jarmok, kde budú remeselníci predvádzať svoje zručnosti.

„Pre našich návštevníkov sme aj na tento víkend pripravili zaujímavý a bohatý kultúrny program nielen na  Oravskom hrade, ale aj na Oravskej lesnej železnici. V nedeľu 05.08.2018 v čase od 12:00 do 17:00 hod. v areáli na stanici Tanečník bude „Včelárske popoludnie“. Počas podujatia bude premávať parná lokomotíva, návštevníci  sa môžu tešiť na zaujímavý program, v ktorom vám chceme priblížiť históriu včelárenia na Orave, kde vám skúsení včelári odpovedia na vaše otázky a poradia aj začínajúcim včelárom  “, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Fotografie Deň v stredoveku – Oravský hrad

Fotografie Včelárske popoludnie – Oravská lesná železnica