Späť

Deň detí na Oravskom hrade a na Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok, 24.5.2017 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu i Oravskej lesnej železnice pri príležitosti medzinárodného dňa detí bohatý program. „Pre deti sme pripravili zaujímavý, kultúrny program, ktorý sa bude konať na Oravskom hrade, ale aj na Oravskej lesnej železnici. Deti si môžu preveriť svoje vedomosti z rozprávok a zároveň pomôcť bytostiam z rozprávkového sveta. Ak vám nechýba odvaha, príďte k nám a rozmotajte spolu s nami rozprávkové klbko plné dobrodružstiev a záhad,“povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.
V nedeľu 28.5.2017 sa začína podujatie „Rozprávkový svet na Oravskom hrade“, ktoré bude pokračovať aj počas pracovných dni do 1.júna.
Na Oravskej lesnej železnici Oravské múzeum pripravilo v dňoch od 1.6. do 4.6.2017, pre detských návštevníkov, zaujímavé spracovanie rozprávky Maťko a Kubko . Počas podujatia sa návštevníci odvezú zo stanice Tanečník do stanice Sedlo Beskyd. Rozprávkový vláčik prechádza lesom, v ktorom sa nachádzajú rozprávkové bytosti a strašidlá. Vlak bude premávať v časových intervaloch:
štvrtok – piatok: 9:30, 11:00, 13:00, 14:30 hod.
sobota – nedeľa: 9:30, 11:00, 13:00, 14:30, 15:45 hod. a 17:00 hod.
Pozývame vás na netradičné spracovanie rozprávok v krásnom prostredí!

Zdroj:
Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
marketing@oravskemuzeum.sk

 

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.